У Національному банку України анонсували зміни до статті 200 Кримінального кодексу України. Ця стаття стосується шахрайства з банківськими картами, і за нього тепер каратимуть тюремним ув'язненням.

Про це повідомляє видання "Мінфін" з посиланням на директора Української міжбанківської Асоціації членів платіжних систем ЕМА Олександра Карпова.

За словами Карпова, зараз шахраї можуть відбутися за свої дії всього лише штрафом. Однак незабаром ситуація може змінитися і за спробу крадіжки грошей з карти злочинця чекатиме реальний термін мінімум на рік за гратами.

"У НБУ майже закінчили підготовку нового закону, який стосуватиметься платіжних послуг і платіжних сервісів, і карткових операцій, в тому числі. Є надія, що остаточний текст документа до кінця вересня опиниться у фінансовому Комітеті Верховної Ради. У Національного банку немає права законодавчої ініціативи, тому вносити його будуть через кількох депутатів", - зазначив він.

Популярні статті зараз

"Кокосики" рвуть майку по швах: Тіна Кароль заговорила про кохання - невже знову Балан

Спека йде на спад: синоптики розповіли, коли в Україну прийде похолодання

А Потап все це знімає: Каменських голяка залізла у воду і показала свою качечку

Вже в жовтні: українцям підвищать пенсії - хто може розраховувати на надбавку

Все новости

В інших країнах ставлення до таких злочинів далеко не лояльне. Так, в Європейському Союзі в залежності від тяжкості злочину можна отримати від 5 до 25 років, а в США - так і взагалі аж до довічного ув'язнення.

Раніше ми повідомляли, що в Україні активізувалися нахабні шахраї, які через витік особистих даних за допомогою одного лише номера телефону можуть запросто обчистити людину. Про кричущий випадок розповів у Facebook Антон Заніздра, який став жертвою аферистів.

За словами чоловіка, шахраї скористалися незахищеністю його особистих даних в оператора мобільного зв'язку. Для цього вони ввели номер його телефону у якийсь Telegram-канал, де були злиті паспортні дані. А потім подзвонили в кол-центр оператора мобільного зв'язку, де назвали дані чоловіка. Їм підтвердили віддалену заміну сім-карти.