За 7 місяців 2020 року Оператор ГТС України здійснив транзит 29,8 млрд кубометрів російського газу. Це на 44% менше, ніж за той же період минулого року.

Про це повідомило ТОВ "Оператор ГТС України"(ОДТСУ).

Повідомляється, що у західному напрямку був проведений транзит 27,7 млрд кубометрів газу (-39%). З них до Польщі - 2,2 млрд кубометрів, Словаччини - 20,4 млрд кубометрів, Угорщини - 5,1 млрд кубометрів.

У трансбалканському напрямку транзит склав 2,1 млрд кубометрів (-73%). З них 0,4 млрд кубометрів - до Румунії і 1,7 млрд кубометрів - до Молдови.

Транзит газу
Транзит газу

Популярні статті зараз

Стурбована Сєдокова закинула ногу на чоловіка і зізналася: "Мені більше не хочеться, як жити"

Як приготувати смачний узвар на Святвечір: найкращі варіанти напою

Святкові бутерброди на Новий рік: ці рецепти зекономлять ваш час

"Зустріла президента": киянка засвітила інтимну зону перед Зеленським (відео скандалу 18+)

Все новости

Падіння транзиту по Південному маршруту в ОДТСУ пов'язують із запуском в січні 2020 року "Турецького потоку", по якому газ поставляється з Росії в Туреччину, а звідти - в балканські країни. У компанії зазначили, що з початку року російський Газпром повністю розраховується за весь обсяг заброньованих потужностей, з яких використовує тільки 79%.

Як повідомлялося, транзитну угоду між НАК "Нафтогаз України" і російським ВАТ "Газпром" було укладено в кінці 2019 року строком на п'ять років. Воно передбачає бронювання "Газпромом" потужностей для транзиту в обсязі 65 млрд кубометрів у 2020 році і по 40 млрд кубометрів протягом наступних чотирьох років.

У 2021 році, після запуску другої гілки "Турецького потоку", Україна, ймовірно, втратить 15 млрд кубометрів транзиту газу на рік. Про це в липні цього року сказав генеральний директор ТОВ "Оператор ГТС України" Сергій Макогон.

"Як видно із цифр, ще один обхідний проєкт, такий як "Північний потік – 2", на сьогодні є абсолютно не актуальним з урахуванням можливостей наявної інфраструктури. Українська ГТС може транспортувати до ЄС значно більші обсяги природного газу, і з точки зору загальної безпеки постачання – всі ризики зняті", – прокоментувала Ольга Бєлькова, директор з питань взаємодії з державними органами та міжнародними організаціями ОГТСУ.