У Мінекономіки заявили, що у серпні 2020 року споживчі ціни, як і очікувалось, і далі сезонно знижувались, але у річному вимірі інфляція зросла до 2,5%, при цьому у відомстві прогнозують ріст інфляції на початку 2021 року.

Як передає Новинар, про це йдеться у Огляді інфляції за серпень, який підготувало Мінекономіки.

"У серпні 2020 року, як і очікувалося, споживчі ціни й далі сезонно знижувалися. За підсумком місяця дефляція становила 0,2% (дефляція в липні – 0,6%). Проте в річному розрахунку зростання цін дещо прискорилося до 2,5% (2,4% у липні), що, переважно, стало наслідком серпневого підвищення вартості комунальних послуг (через значне подорожчання природного газу на 37,7%).

Водночас зростання цін із початку року становило 1,2% та було рекордно низьким для реалій останніх років", - йдеться в огляді.

Популярні статті зараз

Тіна Кароль "зловила" передоз і впала з дивана: "Гарно відсвяткувала"

Катя Кухар в купальнику розсунула ноги, показавши дещо цікаве: "Рибка в океані"

Європейський союз виділив для України 600 млн євро: на що витратять кредити

Втрата нюху при коронавірусі не так вже й погано: лікар пояснив чому

Все новости

Окрім цього у міністерстві зазначили, що на сьогодні, з точки зору попередження інфляційних ризиків, політика Національного банку України та цінова динаміка перебувають у прогнозованому тренді, а саме 5,9% на кінець 2020 року.

Також повідомляється, що через процес поступового насичення економіки грошима можливе пожвавлення, яке сформує тиск на цінову динаміку. Так, ймовірно, інфляція буде на початку 2021 року.

"На даний час, незважаючи на певне пом'якшення, з точки зору попередження інфляційних ризиків, політики НБУ, цінова динаміка знаходиться в прогнозованому тренді (5,9% на кінець року) і відповідає загальній тенденції позитивного розвитку економіки.

У подальшому варто очікувати, що процес поступового насичення економіки грошима з метою її пожвавлення, очевидно, сформує більш вагомий тиск на цінову динаміку в результаті накопичувального ефекту, який, швидше за все, суттєво проявиться лише на початку наступного року", - додали в Мінекономіки.

Нагадаємо, що за прогнозами НБУ, поступове відновлення економіки очікується у III кварталі 2020 року. Цьому сприятимуть м’якіші умови карантину, а також пожвавлення зовнішнього попиту і активізація внутрішнього споживання.

Раніше ми повідомляли, що міністр фінансів Марченко прокоментував інформацію щодо траншу Міжнародного валютного фонду у грудні.