Якщо уряд не погасить борги перед «зеленою» генерацією це покаже неспроможність влади вирішувати проблеми галузі і тому з листопада інвестори почнуть готувати позови до міжнародних арбітражів.

Як передає Новинар, про це заявив співзасновник та керівний партнер компанії UDP Renewables Сергій Євтушенко.

Інвестор нагадав, що ситуація з виплатою заборгованості перед виробниками «зеленої» електроенергії залишається критичною, попри підписання Меморандуму про взаєморозуміння між урядом та інвесторами і прийнятий на його виконання закон. На його думку, якщо ситуація не зміниться, вже з листопада інвестори почнуть готувати позови до міжнародного арбітражу.

«До арбітражів всі почнуть готуватися в момент, коли наступить дефолт уряду по зобов’язанням. Якщо вони, умовно кажучи, не погасять вересень, а ми про це будемо знати 1 листопада, чи вони оплатили вересень, чи ні. Як тільки перший дефолт, це означає, що уряд нездатний контролювати своє слово і своє зобов’язання. Відповідно немає підстав очікувати чогось хорошого. Всі починають продовжувати роботу з юристами», - розповів Євтушенко.

Популярні статті зараз

Вдягайтеся по тепліше: синоптики прогнозують сніг з дощами та мороз 11 градусів

Занадто токсичні стосунки? Холостячка Ксенія Мішина розкрила причину розлучення з Еллертом

Яка лялечка: майже оголена Оля Полякова розійшлась на сцені у прозорому вбранні, фанати зомліли

Не пустять навіть у «зеленій зоні». З 6 грудня посилюють правила карантину, які документи вимагає Кабмін

Все новости

Він зазначив, що фундаментальних якісних рішень уряд так і не спромігся запропонувати.

«Ми не бачимо, що всі державні органи говорять в один голос. Наприклад, НКРЕКП грає в свою гру. Міністерство і прем’єр-міністр пробують щось, якось це горе-оркестр аранжувати. Герус постійно бомбардує інформаційний простір своїми заявами про те, що мало відрізали, інфляція все з’їла. Таке враження, що за інфляцію відповідає якийсь Пушкін, а не вони самі», - сказав співзасновник компанії.

Згідно з його словами, випуск облігацій внутрішньої державної позики для погашення боргів перед виробниками «зеленої» електроенергії міг би стати дієвим виходом з кризи, проте на сьогодні у владі не спостерігається єдності у бажанні вирішити проблему на енергоринку.

«Випуск облігацій точно полегшить ситуацію, коли вони погасять борг і виконають свої зобов’язання», - вважає Євтушенко.

Раніше депутати фракції "Слуга народу" зареєстрували у Верховній Раді законопроект "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік" щодо підтримки виробництва електроенергії з альтернативних джерел енергії" (№4151), яким пропонується випустити ОВДП на 19,6 мільярдів для погашення в четвертому кварталі 2020 року боргу перед виробниками "зеленої" енергетики. Такий варіант обраний для того, щоб не підвищувати ціну на електроенергію для населення.

При цьому, голова Комітету з питань енергетики та ЖКГ Андрій Герус в інтерв'ю виданню Ліга.Бізнес заявив, що підтримує випуск ОВДП для погашення боргів на ринку електроенергії, в тому числі перед інвесторами в "зелену" енергетику, оскільки особисто заклав ці норми в чинному законі. Окрім того, голова податкового комітету парламенту Данило Гетманцев заявив, що держава має виплатити борги інвесторам.

Нагадаємо, що податкова націлилася на гроші українських "заробітчан".

Раніше ми повідомляли, що гроші на банківських картах українців можуть заарештувати.

Також нагадаємо, що Володимир Зеленський прокоментував слова Шмигаля про те, що Україна не зможе виплачувати пенсії через 15 років.