"Нафтогаз України" підвищив ціну газу для виробників тепла у жовтні. Вона складе 5,37 грн за кубометр, що на 24,4% більше за вересневу вартість – 4,32 грн. Таким чином вартість опалення вже найближчим часом може підвищитися на 19,5%.

Як передає Новинар, з посиланням на OBOZREVATEL, про це повідомила прес-служба НАК.

Зазначається, що таке рішення було ухвалено у зв'язку з ситуацією на європейських ринках.

Ціна газу для виробників тепла розраховується відповідно до постанови Кабміну, але враховує зміну цін на європейських газових хабах.

Популярні статті зараз

Досягне психологічної відмітки. Долар почав стрімко дорожчати, в чому причина

Лілія Ребрик не втрималась. Майже оголена Тіна Кароль засвітила шикарну фігуру в ексклюзивних колготах

10 перерахунків пенсії: кому підвищать виплати у 2022 році

Під забороною риболовля та алкоголь: велике церковне свято, що не можна робити

Все новости

Remote file

Як зазначили в "Нафтогазі", за період, який використовується для розрахунків, котирування на природний газ в Європі виросли в порівнянні з вересневими цінами на 26%.

Складова газу в тарифах на тепло і гарячу воду – 70-80%. Платіжки за газ для більшості українців займають значну частину в загальних витратах на комуналку. Так, близько 70% – вартість опалення, решта – гаряча вода, електроенергія, холодна вода і газ.

Якщо раніше тариф на газ встановлювався відразу на опалювальний сезон, то зараз вартість блакитного палива може змінюватися щомісяця.

"Зараз маємо другий опалювальний сезон, коли ми заходимо, не знаючи тариф на газ. Немає довгострокового прогнозу", – пояснив директор Асоціації "Енергоефективні міста України" Святослав Павлюк.

При цьому, ще в минулому році Кабмін ухвалив постанову, яка дозволяє змінювати тарифи на тепло без довгої процедури узгодження. Якщо раніше, щоб підвищити тариф на тепло, потрібно було витратити від двох до чотирьох місяців, то зараз зробити це можна у тому ж місяці.

Фактично вартість опалення для українців буде змінюватися щомісяця. Судячи з нинішнього підвищення ціни "Нафтогазом", вартість опалення може підвищитися на 19,5%.

Нагадаємо, що через дії Кабміну вже дуже скоро відбудеться дефолт: "Неспроможність влади вирішувати проблеми...".

Раніше ми повідомляли, що податкова націлилася на гроші українських "заробітчан".

Також нагадаємо, що гроші на банківських картах, разом із пенсіями, українців можуть заарештувати.