Пенсіонерам у грудні 2020 перерахують мінімальну та максимальну пенсії та підвищать доплати за надстаж. Але в окремих випадках отримання доплати може вимагати додаткових документів.

Як пише "Пенсійний кур'єр", в ПФУ пояснили, чи можуть родичі та довірені особи принести документи за пенсіонера. Адже багато пенсіонерів не можуть зробити це в електронному вигляді, а в умовах карантину їм краще відсидітися вдома.

Пенсіонери
Пенсіонери

Популярні статті зараз

-20 морозу та хуртовини. Синоптики попередили про погіршення погоди на початку грудня

2 грудня: народне свято та прикмети, що не можна робити сьогодні

Досягне психологічної відмітки. Долар почав стрімко дорожчати, в чому причина

Оце так ягідки: майже гола Злата Огневич у прозорій білизні показала справжню пристрасть

Все новости

Відповідно до пункту 1 "Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій", заяву про призначення пенсії непрацюючим особам пенсіонер подає особисто або через довірену особу. У цієї довіреної особи повинна бути нотаріально засвідчена довіреність.

Тобто за наявності довіреності, оформленої за всіма правилами, родичі пенсіонера можуть звернутися в Головне управління ПФУ із заявою про призначення пенсії за віком. Вони ж можуть принести всі потрібні документи.

З 1 грудня 2020 року мінімальна пенсія буде підвищена до 1769 грн (+57 грн), максимальна складе 17 690 грн (+570 грн).

На таку надбавку можуть розраховувати ті пенсіонери, чиї виплати залежать від розміру мінімальної пенсії. У Мінсоцполітики кажуть, що грудневе підвищення торкнеться 30% (понад 3 млн) пенсіонерів. Сюди входять інваліди війни, інваліди ЧАЕС, учасники бойових дій, шахтарі та інші.

Крім того, за кожен рік страхового стажу понад 35 років чоловікам і 30 років жінкам пенсія за віком збільшується на 1% розміру пенсії. Тобто за кожний додатковий рік до пенсії нарахують ще по 1,76 грн (замість 1,71).

Нарахування пенсій
Нарахування пенсій

Раніше ми повідомляли, що Володимир Зеленський назвав умову повернення до жорсткого карантину.  Глава держави також зазначив, що знизити захворюваність можливо шляхом зменшення перебування громадян усіх вікових груп у місцях масового скупчення людей.

Нагадаємо також, що в Україні пішов 229-й день карантину: як змінилися обмеження. На засіданні Кабміну 13 жовтня було прийнято рішення про продовження адаптивного карантину до 1 січня 2021 року. До цієї дати залишилося 67 днів.