У Польщі в розпал пандемії спостерігається гостра нестача медиків. Варшава через це має намір спростити процедуру легалізації лікарів і медсестер з-за меж Євросоюзу.
 
Про це повідомляє "Сніданок з 1+1". Мова йде про такі країни як Україна, Білорусь і Молдова.

25-річний Анатолій Лякішев з Нікополя розповів, що в Україні працював на "швидкій" і в реанімації. При графіку "доба через добу" його зарплата разом з усіма доплатами, позаурочними і добовими не перевищувала 4,5 тисячі гривень.

У Варшаву він переїхав з сім'єю, там працює сімейним лікарем. Зараз за свою роботу він отримує до тисячі доларів. У майбутньому планує відкрити власну приватну клініку й укомплектувати штат українськими медиками.

Медики
Медики

Популярні статті зараз

Настя Івлєєва "порилася" в архіві, згадавши молодість: "Мій орище був гучним"

Катя Кухар в купальнику розсунула ноги, показавши дещо цікаве: "Рибка в океані"

Гола Оля Полякова в одному халаті зробила собі пересадку волосся

Остапчук показав зворушливе відео кохання з дружиною: "Наша Love Story"

Все новости

"Якщо виїжджають багато, то скоро не залишиться кому працювати. Це буде не просто колапс, а апокаліпсис в Україні", – констатує Анатолій.

Однак, офіційно отримати роботу в Польщі українському медику зараз непросто. Для цього потрібно близько п'яти тисяч євро і підтвердити там свій український диплом. На це може піти від року до двох, проте в результаті виграє і лікар, і клініка в Польщі, яка його прийме на роботу.

Наразі Польща планує спростити працевлаштування медиків не з країн ЄС. Там навіть готові не вимагати від лікарів-іноземців підтвердження диплома. Досить буде лише завірити його у польського консула, мати три роки стажу і знати польську мову. Такі заходи призведуть до того, що тисячі українських лікарів кинуться в сусідню країну на роботу.

У МОЗ про проблему знають і планують утримувати медиків від виїзду підвищенням зарплат. Заступник міністра охорони здоров'я Ірина Микичак повідомила, що до бюджету на наступний рік зарплату медикам планують закласти на рівні 20 тисяч гривень. Але все залежить від того, який бюджет буде ухвалений Верховною Радою.

"У поляків заробітна плата стартує приблизно з 10 тисяч злотих. На наші гроші це 70 тисяч гривень. Тобто ви розумієте, наскільки ми не конкурентні?", –  прокоментувала чиновниця.

Новинар також повідомляв, що на Майдані Незалежності сталася смертельна автотроща: загинули люди

Раніше ми повідомляли, про загрозу національній безпеці: Зеленський терміново скликав засідання РНБО для визначення заходів невідкладної належної реакції держави на нові загрози та виклики національній безпеці та обороні країни.

Нагадаємо також, що середня зарплата в Україні досягла максимуму: на скільки збільшилися виплати. У вересні 2020 року в Україні середня номінальна заробітна плата штатного працівника зросла у порівнянні з вереснем 2019 року на 12,3% - до 11 тис. 998 грн.