У вівторок, 3 листопада, Верховна Рада України прийняла в першому читанні законопроєкт, який повинен врегулювати дистанційну зайнятість українців.

Проєкт закону № 4051 підтримали 311 народних депутатів.

Згідно з пояснювальною запискою, документ розроблено "з метою вдосконалення правових відносин у сфері регулювання дистанційної та надомної роботи".

Робота в офісі, скріншот з відео
Робота в офісі, скріншот з відео

Популярні статті зараз

Надя Дорофєєва в образі Світлани Лободи мало не відправила фанатів молитися: "Ікона"

Michelle Andrade з голими грудьми і розсунутими ногами показала свою сутність: "Майже ліфчик зняла"

Степанов розповів про користь січневого локдауну: "Результати, на які розраховували"

Тіна Кароль перейшла всі межі дозволеного і знялася без одягу: "Це дивляться діти!"

Все новости

Законопроєктом пропонується:

 1. Розмежувати поняття надомної праці та дистанційної праці.
 2. Встановити, що дистанційна робота - це коли робота виконується працівником поза приміщеннями роботодавця в будь-якому місці за його вибором і з використанням інформаційно-комунікаційних технологій. А надомна робота - це коли робота виконується працівником за місцем його проживання або в інших заздалегідь обраних ним приміщеннях, що характеризуються наявністю закріпленої зони, технічних засобів. 

  Таким чином, ключовою особливістю надомного формату роботи є те, що робоче місце в цьому випадку є фіксованим (узгодженим з роботодавцем).

  Дистанційна робота передбачає, що працівник може сам вибирати і змінювати місце роботи, без узгодження з керівництвом (і сам відповідає за організацію безпечних умов праці).

 3. Дозволити роботодавцю при укладенні трудового договору про дистанційну або надомну роботу отримувати відомості про місце проживання працівника або місце за його вибором, де буде виконуватися робота.
 4. Роботодавець повинен ознайомити не менше ніж за два місяці співробітників з умовами і специфікою переведення на режим гнучкого робочого часу і забезпечити точний облік відпрацьованого часу і контроль за його дотриманням.
 5. Працівник зможе ознайомитися з правилами внутрішнього трудового розпорядку, колективним договором, локальними нормативними актами роботодавця шляхом обміну електронними документами.
 6. Передбачена можливість встановлювати за письмовим, взаємним погодженням режим роботи з саморегулівним часом початку, закінчення та тривалості робочого часу протягом робочого дня (на певний термін або безстроково, як при прийомі на роботу).
 7. У разі порушення працівником гнучкого робочого часу він може переводитися на загальновстановлений режим без попереднього повідомлення роботодавцем про таке переведення.
 8. Передбачити, що при надомній роботі на працівників поширюється загальний режим роботи підприємства, установи або організації (якщо інше не передбачено в трудовому договорі).

Крім того, працівнику буде надана можливість вимагати від роботодавця тимчасовий (до 2-х місяців) перехід на дистанційну роботу у разі, якщо на робочому місці стосовно нього були зроблені дії, що містять ознаки дискримінації.

Працівнику, який має дитину віком до 3 років або здійснює догляд за дитиною до досягнення нею шестирічного віку, надається можливість виконувати свою роботу на умовах віддаленої роботи.

Гнучкий режим робочого часу передбачає:

1) фіксований час, протягом якого працівник обов'язково повинен бути присутнім на робочому місці і виконувати свої посадові обов'язки;

2) змінний час, протягом якого працівник на свій розсуд визначає періоди роботи в межах встановленої норми тривалості робочого часу;

3) час перерви для відпочинку і харчування.

Робота в офісі
Робота в офісі

Раніше ми повідомляли, про загрозу національній безпеці: Зеленський терміново скликав засідання РНБО для визначення заходів невідкладної належної реакції держави на нові загрози та виклики національній безпеці та обороні країни.

Нагадаємо також, що середня зарплата в Україні досягла максимуму: на скільки збільшилися виплати. У вересні 2020 року в Україні середня номінальна заробітна плата штатного працівника зросла у порівнянні з вереснем 2019 року на 12,3% - до 11 тис. 998 грн.