Міністерство юстиції запроваджує систему автоматизованого арешту банківських рахунків боржників. За даними Мін'юсту, з системою автоматизованого арешту рахунків вже працюють чотири банки.

Про це повідомив міністр юстиції Денис Малюська в ході Дев'ятого українського банківського форуму. За його словами, якщо банк приєднується до цієї системи, то арешт рахунків у такій фінустанові відбуватиметься автоматично.

"Хочу закликати банківську спільноту приєднатися до нашої системи автоматизованого арешту рахунків. Зараз ця система абсолютно добровільна", - зазначив міністр.

Клієнти банку, фото:pixabay.com
Клієнти банку, фото:pixabay.com

"Виконавець натисне кілька кнопок на своєму комп'ютері і рахунки вже будуть заарештовані. Для банку, який приєднається до системи, спочатку це буде нібито мінусом, оскільки його клієнти будуть розуміти, що їх рахунки можуть бути заарештовані миттєво. Але чим більше банків приєднається до системи, тим більша ймовірність, що ваші боржники, які винні вам гроші, не зможуть їх заховати», – пояснив міністр.

Він додав, що у випадку, якщо всі банки (або їх більшість) приєднаються до системи, боржники не зможуть уникати виконання зобов'язань.

"Ця система зробить стягнення боргів в рази швидше і ефективніше. У тому числі стягнення державного сектора. Ми готові надати всю технічну підтримку. Люди платять борги миттєво, система працює ідеально. Прохання до інших банки також долучатися до системи.", - підкреслив Малюська.

Популярні статті зараз

Дзідзьо у вишиванці відсвяткував Різдво: на самоті з кутею, пончиками і пляшкою горілки

Гола Оля Полякова в одному халаті зробила собі пересадку волосся

Жінка Остапчука засвітила зайве у купальнику під час медового місяця: "Біля воріт раю..."

Чи перехворіли ви на коронавірус: перелік найбільш вірогідних ознак

Все новости

Раніше ми повідомляли, про загрозу національній безпеці: Зеленський терміново скликав засідання РНБО для визначення заходів невідкладної належної реакції держави на нові загрози та виклики національній безпеці та обороні країни.

Нагадаємо також, що середня зарплата в Україні досягла максимуму: на скільки збільшилися виплати. У вересні 2020 року в Україні середня номінальна заробітна плата штатного працівника зросла у порівнянні з вереснем 2019 року на 12,3% - до 11 тис. 998 грн.