В період з квітня 2015 по жовтень 2017 років пенсії пенсіонерам, які працювали, виплачувалася не в повному обсязі. Це передбачала відповідна стаття 47 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

Відповідно, багатьох пенсіонерів цікавить, чи можуть повернути їм ті кошти, які утримувалися в цей період. З таким запитом до консультантів звернувся київський пенсіонер, пише видання "На пенсії".

"Я працюючий пенсіонер. Хочу дізнатися, коли мені повернуть утримані 15% пенсії за 2,5 роки (2015-2017 роки)? Вже помінялося три кабінети міністрів, а я все не можу дізнатися, коли повернуть мені ці 15%",- поцікавився чоловік.

Пенсіонери, фото: кадр з відео
Пенсіонери, фото: кадр з відео

Популярні статті зараз

Каменських в одних трусах похвалилася формами, але не всім вгодила: "Знову нафотошопила"

У світі спалах невідомої хвороби: людей з ніг до голови покрило струпами

Названо найкращий спосіб подолати Covid-19: локдаун не допоможе

Де найлегше підхопити Covid-19: названо найбільші вогнища коронавірусу

Все новости

Як пояснили пенсійні консультанти, те, що пенсії працюючим пенсіонерам виплачувалися не в повному обсязі, було тимчасово прописано в законодавстві.

"Зміни до статті були внесені на підставі Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення" № 213-VIII від 2 березня 2015 року",- йдеться у відповіді.

Зокрема, йшлося про те, що працюючим пенсіонерам, у яких пенсія перевищувала 150% прожиткового мінімуму, виплачували всього 85% від призначеного розміру. Таким чином, пенсія, по суті, урізалася на 15%. З жовтня 2017 року цю норму скасували.

Проте повернення коштів, утриманих з працюючих пенсіонерів у 2015-2017 роках, не передбачено на законодавчому рівні.

Підвищення пенсій в Україні
Підвищення пенсій в Україні

Раніше ми повідомляли, про загрозу національній безпеці: Зеленський терміново скликав засідання РНБО для визначення заходів невідкладної належної реакції держави на нові загрози та виклики національній безпеці та обороні країни.

Нагадаємо також, що середня зарплата в Україні досягла максимуму: на скільки збільшилися виплати. У вересні 2020 року в Україні середня номінальна заробітна плата штатного працівника зросла у порівнянні з вереснем 2019 року на 12,3% - до 11 тис. 998 грн.