У жовтні в Україні суттєво прискорилась споживча інфляція. У річному вимірі показник встановився на рівні 2,6 %. У вересні цей показник становив 2,3 %.

Відповідну заяву зробили у пресслужбі Нацбанку.

Зазначається, що зростання інфляції обумовлене стрімким ослабленням гривні, низькими показниками врожаю певних культур та збільшенням вартості енергоносіїв. Аналітики прогнозують, що до кінця року споживча інфляція прискориться через здорожчання енергоносіїв.

Ціни на продукти, скріншот: YouTube
Ціни на продукти, скріншот: YouTube

У річному вимірі зросли темпи збільшення цін на продовольчі товари – на 3,4 %. Через поганий врожай соняшника подорожчала рослинна олія, що вплинуло і на ціни на маргарин та майонез. Через подорожчання енергоресурсів та сировини почала збільшуватися вартість макаронних виробів та хлібу.

Популярні статті зараз

"Складно писати і говорити": Комаров зі "Світу навиворіт" в жалобі - телеведучого спіткала тяжка втрата

Пророцтво Ванги на 2021 рік: планету чекають нові випробування - "повені, бурі і конфлікти"

Купальник тріщить по швах: Ані Лорак показала гарячі фото з басейну - вода мало не закипіла

Понад 15 тисяч: українцям перерахували пенсії - хто може розраховувати на надбавку

Все новости

Водночас внаслідок ослаблення гривні на 0,8 % зросли ціни на непродовольчі товари – техніку, автомобілі, меблі. Своєю чергою, здешевіли одяг та взуття, сповільнилось падіння цін на електроніку. Зниження цін на автомобільне паливо сповільнилось до 16,6 % на рік – вплинуло зростання попиту через пандемію коронавірусу.

Ціни на електроенергію
Ціни на електроенергію

Раніше ми повідомляли, у Зеленського виявили коронавірус - отримав позитивний тест. Президент України Володимир Зеленський отримав позитивний тест на коронавірусну інфекцію COVID-19

Нагадаємо також, що стала відома зарплата Степанова за жовтень: скільки заробив глава МОЗ.