З грудня в Україні збільшиться надбавка пенсіонерам за стаж, для чоловіків який становить понад 35 років, а для жінок - понад 30 років. Вже з 1 грудня Кабмін збирається провести індексацію пенсій.

Майбутнє підвищення пов'язане зі збільшенням прожиткового мінімуму до 2189 гривень. Завдяки цьому після перерахунку мінімальна пенсія становитиме 1769 гривень (+57 гривень), а максимальна – 17690 гривень (+570 гривень).

Нарахування пенсій
Нарахування пенсій

Збільшиться також і надбавка пенсіонерам за стаж, для чоловіків який становить понад 35 років, а для жінок – понад 30 років. Щомісячна доплата становить 1% мінімальної пенсії за кожен додатковий рік. Тепер вона зросте на 57 гривень.

Однак підвищення мінімальної пенсії не вплине на тих пенсіонерів, у яких повний стаж, і вони отримують мінімум 2100 гривень. Частина пенсіонерів не отримають підвищення й у наступному році. Зокрема, пенсії не зростуть у тих, хто отримував мінімальну або менше середньої заробітної плати, а також людям, у яких є істотні надбавки до пенсій, і тим, хто отримує пенсії за спеціальним законом.

Пенсія в Україні обчислюється за спеціальною формою: середню зарплату за три роки потрібно помножити на стаж в роках, потім помножити на співвідношення середньої зарплати по країні і власної зарплати і помножити цю суму на 1%. 

Пенсіонери, фото: кадр з відео
Пенсіонери, фото: кадр з відео

Популярні статті зараз

Потап потонув в обіймах білявки, про Каменських і не згадав: "Приємна..."

Названо найкращий спосіб подолати Covid-19: локдаун не допоможе

Каменських у коротеньких шортах показала, як встигати більше: "Спробуйте..."

Де найлегше підхопити Covid-19: названо найбільші вогнища коронавірусу

Все новости

Раніше ми повідомляли, у Зеленського виявили коронавірус - отримав позитивний тест. Президент України Володимир Зеленський отримав позитивний тест на коронавірусну інфекцію COVID-19

Нагадаємо також, що стала відома зарплата Степанова за жовтень: скільки заробив глава МОЗ.