Європейська комісія погодила вісім програм макрофінансової допомоги для підтримки партнерів по розширенню і сусідству. До їх числа увійшла і програма допомоги Україні в розмірі 1,2 млрд гривень.

Про це йдеться у заяві на офіційному сайті ЄК.

"На сьогодні комісія від імені ЄС погодила меморандуми про взаєморозуміння за програмами макрофінансової допомоги (МФП) з вісьмома партнерами. Угоди є частиною пакету МФП на 3 мільярди євро для десяти партнерів по розширенню і сусідству, покликаного допомогти їм зменшити економічні наслідки пандемії коронавірусу", - йдеться в заяві.

Популярні статті зараз

Польща значно скоротила видачу віз українцям: кому надали пріоритет

Гола Оля Полякова в одному халаті зробила собі пересадку волосся

Притула і його ексдружина відреагували на чутки про насилля у сім'ї: "Читав цю дічь..."

Туніс відніс Україну до "червоної" зони і закрив кордони

Все новости

Зазначається, що меморандуми про взаєморозуміння вже узгоджені з Албанією, Грузією, Йорданією, Косово, Молдовою, Чорногорією, Північною Македонією та Україною. Вони передбачають дії в галузі політики, які бенефіціари беруть на себе для отримання другого траншу макрофінансової допомоги.

"Для України політичні умови програми МФП на суму 1,2 млрд євро є більшими і всеосяжними і стосуються зміцнення управління державними фінансами, управління і верховенства закону, реформи судової системи, конкуренції на газовому ринку, поліпшення бізнес-клімату та управління державними підприємствами", - йдеться в заяві.

Раніше прем'єр-міністр України Денис Шмигаль підписав меморандум про виділення Україні макрофінансової допомоги у розмірі 1,2 млрд євро. В ЄС допустили, що Україна виконає умови програми на 1,2 млрд євро до кінця року.