60-річні громадяни України, які не заробили необхідний стаж для отримання пенсії зможуть претендувати на соціальні виплати ще тільки до кінця 2020 року. В наступному році планується припинити виплачувати пенсії тим, хто недобрав певну кількість років роботи.

Таке рішення було прийнято постановою Кабінету міністрів №1098. Документ було підписано ще у 2017 році разом з пенсійною реформою, щоб більш м'яко впровадити правила.

Пенсіонери, фото: кадр з відео
Пенсіонери, фото: кадр з відео

Популярні статті зараз

Зухвала Надя Дорофєєва з розсунутими ногами побешкетувала на камеру

Пекуча Оля Цибульська виставила замерзлі голі груди: "Як тобі?"

Оголена Полякова змусила доньку фотографувати її сідниці: "Оля, це непристойно"

Маша Єфросиніна змінила образ: "Копія Наталія Варлей з фільму "Кавказька полонянка""

Все новости

Відтак, право на соціальну пенсію мають ті, кому не вистачає стажу, проте це стосується не всіх. Щоб у 2021-му році почати отримувати пенсію, необхідно у віці 60 років мати не менше 27 років стажу. У разі, якщо набрано від 17 до 27 років, йому доведеться працювати до 63 років. Якщо від 15 до 17 – 65 років.

Якщо у вас є 15 років стажу, але його не вистачає, щоб з 60-ти отримувати пенсію, ви маєте право на соціальну виплату. Але такі виплати будуть призначати тільки до січня 2021-го. Після цього українці без стажу ризикують залишитися зовсім без соцдопомоги.

Розмір соціальної пенсії відповідно до законодавства, повинен компенсувати різницю між доходами та прожитковим мінімумом для непрацездатних. Зараз ця сума становить 1712 гривень. 

Водночас при наявності другого автомобіля або мотоцикла, а також наявності житлової площі понад 21 квадратний метр на людину плюс 10,5 "квадратів" на сім'ю, гроші платити не будуть.

Виплата зарплат
Виплата зарплат

Нагадаємо, що маски будуть носити й після появи вакцини проти Covid-19 - головний інфекціоніст США. Адже навіть якщо вакцина буде ефективною на 90%, не завжди можна знати, наскільки вакцина ефективна для конкретної людини.

Раніше ми повідомляли, у Зеленського виявили коронавірус - отримав позитивний тест. Президент України Володимир Зеленський отримав позитивний тест на коронавірусну інфекцію COVID-19

Нагадаємо також, що стала відома зарплата Степанова за жовтень: скільки заробив глава МОЗ.