В Україні затверджено новий порядок оформлення пенсій, грошової допомоги та переоформлення банківських документів. Пенсійний фонд та органи соцзахисту повинні відтепер вирішити всі фінансові питання людини за одне відвідування.

Сайт "Сьогодні" розбирався, що змінилося в процесі оформлення пенсії.

Оскільки стояти в чергах у відділеннях "Укрпошти" у час пандемії стало небезпечним для пенсіонерів, у Кабміні дозволили оформляти пенсійні виплати на поточний рахунок в банку. Очікується, що нові правила збільшать Популярність безготівкових платежів.

Пенсіонери
Пенсіонери

Як оформити пенсію:

Популярні статті зараз

Зухвала Надя Дорофєєва з розсунутими ногами побешкетувала на камеру

Христина Асмус стала дикою кішкою і забула про вік: "Губи в 2 рази більше"

Гола Тіна Кароль підібгала ноги і прикрила свій "вареник": "Як богомол або бабка"

Курс валют на 30 вересня: долар просів

Все новости
  1. Прийти у відділення Пенсійного фонду або органів соцзахисту з паспортом та іншими документами, що підтверджують місце реєстрації.
  2. Написати "заяву на виплату пенсії / грошової допомоги" або " заяву на виплату пенсії/грошової допомоги з відкриттям рахунку". Якщо пенсіонер хоче отримувати пенсію через банк, то потрібно ще заповнити банківський договір. Можна вибрати один з понад 40 банків.
  3. Протягом 5 робочих днів співробітники ПФУ або органів соцзахисту повинні передати заяву про відкриття рахунку та підтверджувальні документи (копії) в банк, який вибрав клієнт.

У співробітників ПФУ при роботі за новими правилами тепер додасться роботи.Адже пенсіонери писатимуть дві заяви замість однієї. Крім того, Кабмін прийняв рішення скоротити частину співробітників ПФУ – на 5%, або приблизно на 2,5 тис.осіб (з 47,6 до 45,2 тис. осіб), підрахувавши, що це заощадить фонду близько 60 млн грн.

Пенсіонери, фото: кадр з відео
Пенсіонери, фото: кадр з відео

Нагадаємо, що маски будуть носити й після появи вакцини проти Covid-19 - головний інфекціоніст США. Адже навіть якщо вакцина буде ефективною на 90%, не завжди можна знати, наскільки вакцина ефективна для конкретної людини.

Раніше ми повідомляли, у Зеленського виявили коронавірус - отримав позитивний тест. Президент України Володимир Зеленський отримав позитивний тест на коронавірусну інфекцію COVID-19

Нагадаємо також, що стала відома зарплата Степанова за жовтень: скільки заробив глава МОЗ.