Кабінет міністрів України вніс зміни до порядку нарахування відпускних. Зокрема, змінився порядок обчислення середньої заробітної плати, який застосовується при оплаті відпустки або компенсації за невикористані дні відпочинку.

Відтепер дія постанови поширюється і на найманих працівників фізичних осіб-підприємців. Відповідне рішення було прийнято на засіданні уряду в середу, 9 грудня 2020 року, трансляція якого велася на YouTube-каналі. 

Робота в офісі
Робота в офісі

Порядок розрахунку середньої заробітної плати торкнеться кожного, адже саме ця постанова використовується при обчисленні суми оплати працівникові відпустки або компенсації за невикористану відпустку. 

Які зміни відбулися:

  • дію постанови відтепер поширюється і на найманих працівників ФОП - раніше поширювалося тільки на працівників підприємств і організацій;
  • пропонується враховувати всі види відпусток – раніше враховувався тільки щорічна оплачувана відпустка;
    усувається ряд дискримінаційних підходів;
  • спрощується підхід при підвищенні посадових окладів - скасовується механізм коригування виплат. 

Популярні статті зараз

"Немає перешкод досконалості": співачка Тіна Кароль здивувала "живими" фото

Мінімальна пенсія 7800 грн: названі категорії, які отримають підвищені виплати з січня 2022

Надбавка на дітей пенсіонерам: кому можуть нарахувати додатковий стаж

Замість пільг лише штрафи: все почнеться з 10 листопада, хто ризикує залишитись без 8,5 тис. грн

Все новости

Нагадаємо, що маски будуть носити й після появи вакцини проти Covid-19 - головний інфекціоніст США. Адже навіть якщо вакцина буде ефективною на 90%, не завжди можна знати, наскільки вакцина ефективна для конкретної людини.

Раніше ми повідомляли, у Польщі помер заробітчанин з України: поліціянт застосував електрошокер. У Бжезінському повіті Лодзького воєводства помер 44-річний тернополянин. Раніше проти нього правоохоронці під час затримання застосували електрошокер.

Нагадаємо також, що країну потрясли два потужні землетруси: що відомо про руйнування. На півночі країни стався землетрус магнітудою 6,1 бала. Менш ніж за дві години після припинення підземних поштовхів, у регіоні було зафіксовано другий землетрус силою 3,3 бала.