Президент України Володимир Зеленський вніс до парламенту законопроєкт про підвищення мінімальної зарплати з 1 вересня до 5000 гривень.

Його передбачається розглянути на позачерговій сесії до кінця серпня, пише "Сегодня".

У Законі Про держбюджет на 2020 рік спочатку була закладена мінімальна зарплата в розмірі 4723 грн на місяць, або 28,31 грн на годину. Такі зарплати встановлювалися з 1 січня, і змінювати ці цифри протягом року не збиралися. Однак після початку кризи президент поставив перед Кабміном завдання підвищити рівень мінімальної зарплати в Україні. І 27 червня прем'єр-міністр Денис Шмигаль представив президенту попередній графік такого підвищення.

Згідно з цим графіком, з 1 вересня 2020 року мінімальні зарплати в Україні повинні зрости до 5000 грн, тобто на 277 Гривень, або на 5,9%. З 1 січня 2021 року мінімальна зарплата повинна скласти 6 тис.грн, тобто стати вищою на 1277 грн, або на 27% у порівнянні з нинішньою. На 1 липня 2021 року заплановано третій етап підвищення зарплат – до 6,5 тис.грн. Таким чином, за півтора року мінімальна зарплата може зрости більше, ніж на третину – на 37,6% в порівнянні з нинішньою "мінімалкою".

Популярні статті зараз

Напівголу українську модель запідозрили в обмані: "Переборщила, булки злилися"

"Зустріла президента": киянка засвітила інтимну зону перед Зеленським (відео скандалу 18+)

Тіна Кароль без трусів позбавила людей дару мови: "Повний уля ля, ну навіщо..."

Туніс відніс Україну до "червоної" зони і закрив кордони

Все новости

Величина пенсій безпосередньо не пов'язана зі зростанням мінімальної зарплати. Мінімальна пенсія обчислюється виходячи з розміру прожиткового мінімуму. А цей показник підвищувати додатково до того, що заплановано в держбюджеті на цей рік, поки не припускають. Пенсії нових пенсіонерів прив'язані до середньої зарплати по країні, проте індексація проводиться раз на рік.

Так що в цьому році "позапланового" зростання пенсій для більшості пенсіонерів, швидше за все, не передбачається. Однак на наступний рік в бюджеті, очевидно, буде закладено підвищення пенсій, як мінімум пропорційне зростанню мінімальних зарплат. Річ у тому, що міжнародні Нормативи вимагають забезпечувати пенсіонерам виплати на рівні не нижче 40% мінімальної зарплати. В Україні це співвідношення намагаються майже дотримуватися, принаймні, не збільшувати розрив.

У січні мінімальна зарплата підвищилася до 4723 грн, а мінімальна пенсія – до 1638 грн, що становило 34,7% від мінімальної зарплати. У липні, після збільшення прожиткового мінімуму, мінімальна пенсія зросла до 1712 грн, це 36,2% від мінімальної зарплати. А на 1 грудня цього року заплановано чергове підвищення прожиткового мінімуму і, відповідно, мінімальних пенсій. Пенсіонери отримуватимуть мінімум 1769 грн.