Міністр фінансів Сергій Марченко заявив, що зараз в країні немає об’єктивних економічних передумов для того, щоб курс гривні впав до 30 грн за долар. Також у гравців на ринку немає зараз інструментів, щоб так обвалити гривню.

Марченко в інтерв’ю журналу Фокус пояснив, що через пандемію обсяги імпорту в Україну знизилися на 18%, тоді як експорт впав лише на 6%. І це фактично вирівняло платіжний баланс держави. Відтік валюти з країни зменшився, що знижує тиск на валютний ринок.

"Країні потрібен курс гривні, що забезпечує макроекономічну стабільність. Якщо для ревальвації або девальвації будуть підстави, такі процеси повинні відбуватися поступово, не створюючи шокової ситуації на ринку", – прогнозує міністр. Сергій Марченко

Також Марченко з оптимізмом дивиться у майбутнє української економіки. Він вважає, що пік падіння промислового виробництва, який прийшовся на травень, вже позаду, липень має продемонструвати зростання.

Водночас попит та ціни на продовольство у світі залишаються на передкризовому рівні, ціни на метал відновлюються через зростання попиту з боку Китаю. Тобто приток валюти в Україну збережеться.

Популярні статті зараз

Пекуча Оля Цибульська виставила замерзлі голі груди: "Як тобі?"

Як швидко накопичити гроші: лайфхак від "короля математики"

Порнозірка запросив капітана збірної Росії з футболу: "Він мій!"

Коли відбудеться другий тур виборів мерів міст: у ЦВК назвали дату

Все новости

"Є підстави сподіватися, що Україна спокійно пройде критичну фазу", – обнадіяв голова Мінфіну. Сергій Марченко