Голова Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) Тимур Хромаєв заявив, що розмір пенсій до 2030 року скоротиться в 1,5 раза через зростання демографічної кризи. 

В коментарі UBR.ua Тимур Хромаєв зазначив, що в найближче десятиліття внаслідок демографічної "ями" число найманих працівників, з чиїх зарплат йдуть відрахування ЄСВ до Пенсійного фонду першого рівня, буде зменшуватися, а число пенсіонерів – рости. 

Це призведе до зростання навантаження на держбюджет і, як наслідок, скорочення реального розміру пенсії, додав фахівець. 

Популярні статті зараз

Розлад шлунка і головний біль гарантовані: медики попередили - не налягайте на ці літні ласощі

Розкрила халатик і підняла ноги повище: Лілія Ребрик поділилася пікантним фото

Купальник тріщить по швах: Ані Лорак показала гарячі фото з басейну - вода мало не закипіла

Пекельна спека і дикі зливи: циклон з Європи принесе різке погіршення погоди

Все новости

Пенсіонери, фото: кадр з відео
Пенсіонери, фото: кадр з відео

"Ніхто не може гарантувати, що пенсія першого рівня в силу демографії не буде зменшуватися. Тому що вона залежить від того, скільки працюючих громадян відраховують на пенсії, на покриття витрат пенсіонерів. А кількість пенсіонерів у нас зростає, тому пенсія першого рівня буде зменшуватися", - прогнозує Хромаєв.

Зараз коефіцієнт заміщення становить 30%: тобто громадянину, який отримує зарплату в $1 тис., при виході на пенсію держава виплачує $300. Однак до 2030 року цей коефіцієнт знизиться на третину, до 20%. Впровадження ж другого рівня пенсійної системи дозволяє при таких вихідних отримувати другу пенсію в $200.

"Тому нам необхідно впроваджувати другий рівень для того, щоб він дав можливість додати додатковий ресурс для пенсіонерів. На пенсії люди вже з 2030 року отримуватимуть не $300, а $200 і плюс ті $200, що накопичили, і всього в сукупності виходить $400. Зараз пенсія одна - $300, а буде два рази по $200", - підкреслює Хромаєв.

Нагадаємо, що буде з цінами на квитки у 2021 році: пояснення Укрзалізниці. УЗ пояснила, чи зміняться ціни на залізничні квитки

Раніше ми повідомляли, в Одесі правоохоронці шукають бомбу у 185 дитячих садочках: "Загроза вибуху". В Одесі шукають бомбу відразу майже в 200 дитсадках

Нагадаємо також, Кабмін має намір схвалити граничну ціну газу в Україні: названо точні цифри. Кабінет міністрів України повинен зібратися на позачергове засідання для прийняття граничних тарифів на газ для населення, які почнуть діяти вже з лютого.