Верховна рада України внесла зміни до державного бюджету на 2021 рік щодо виплати субсидій через подорожчання електроенергії. Передбачається відкриття нової бюджетної програми Міністерству соціальної політики України у сумі 1,4 млрд гривень.

Відповідний закон був ухвалений 29 січня (законопроєкт №4672). Кошти на нову програму виділили з передбачених видатків загального фонду держбюджету на субсидії (36,6 млрд гривень).

Згідно з законом, Кабінет міністрів у тижневий строк повинен визначити порядок надання компенсації у зв’язку з підвищенням тарифів на електричну енергію на оплату електричної енергії:

  • населенням, яке проживає в житлових будинках (у тому числі в житлових будинках готельного типу, квартирах та гуртожитках), обладнаних у встановленому порядку електроопалювальними установками (у тому числі в сільській місцевості),
  • населенням, яке проживає в багатоквартирних будинках, не газифікованих природним газом і в яких відсутні або не функціонують системи централізованого теплопостачання (у тому числі в сільській місцевості),
  • багатодітними, прийомними сім’ями та дитячими будинками сімейного типу.

Платіжка за комунальні послуги, фото: кадр з відео
Платіжка за комунальні послуги, фото: кадр з відео

Раніше Кабмін ухвалив постанову про виділення коштів на компенсацію в сумі 1,4 млрд гривень. Однак ці кошти планувалося отримати зі спеціального фонду держбюджету, доходи якого не є постійними. Таким чином, ухвалення закону гарантує виплату субсидій.

Популярні статті зараз

Стала відома справжня ціна на український газ, скільки переплачуємо

Третя хвиля бабиного літа: синоптики назвали дату потепління

Готуйте теплі пледи та гарячий чай: Україну накриє хвиля холодних дощів, якою буде погода 13 жовтня

2500 грн пенсія: названо категорію громадян, яка отримає доплати у жовтні 2021

Все новости

Під час засідання уряду 27 січня прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що компенсації будуть призначені в автоматичному режимі і за ними не потрібно звертатися. Водночас новий закон містить норму, за якою Кабмін повинен ухвалити новий порядок щодо виплат цих коштів.

Нагадаємо, що буде з цінами на квитки у 2021 році: пояснення Укрзалізниці. УЗ пояснила, чи зміняться ціни на залізничні квитки

Раніше ми повідомляли, в Одесі правоохоронці шукають бомбу у 185 дитячих садочках: "Загроза вибуху". В Одесі шукають бомбу відразу майже в 200 дитсадках

Нагадаємо також, українських заробітчан заманюють додому: держава обіцяє 150 тисяч на власний бізнес. Трудових мігрантів спробують зацікавити 150 тис. грн від держави.