Українці віком від 70 до 75 років почнуть отримувати 400-гривневу надбавку до пенсії

Вже в жовтні 2021 року в урядову програму адресних доплат пенсіонерам будуть включені люди у віці від 70 років. За оцінками Міністерства соціальної політики, зараз в Україні кількість таких пенсіонерів сягає близько 1 мільйона осіб, повідомляє прес-служба відомства.

За словами глави Мінсоцполітики Марини Лазебної, надбавка в розмірі 400 гривень дозволить дещо знизити рівень бідності серед літніх людей. При цьому, зазначила чиновниця, щомісячні виплати пенсіонерам згаданої вікової категорії не повинні бути нижче суми в 2,5 тисячі гривень.

Примітно, що з початку 2021 року згідно з програмою адресних доплат щомісячну надбавку до пенсії в розмірі 500 гривень вже отримують люди у віці від 80 років - кількість таких пенсіонерів в Україні сягає 1,4 мільйона осіб. 

Вже у вересні поточного року, заявила Лазебна, Верховна Рада розгляне питання про приєднання до програми людей у віці від 70 до 75 років. Відповідні зміни в документ будуть внесені до кінця року, і вже в наступному, 2022 році, за умови внесення відповідної статті витрат до Держбюджету, пенсіонери цієї вікової групи також почнуть отримувати адресні доплати.

Варто відзначити, що в 2022 році в Мінсоцполітики планують провести як мінімум одну індексацію і три перерахунки пенсій (у зв'язку з прогнозованим підвищенням прожиткового мінімуму і підвищенням мінімальної заробітної плати). Крім того, в новому році у відомстві планують підвищити пенсійні виплати ліквідаторам аварії на ЧАЕС, які отримали інвалідність в наслідок катастрофи.

Популярні статті зараз

Газ і тепло: скільки українці платитимуть у новому опалювальному сезоні, цифри

10 пенсій за один раз: Пенсійний фонд озвучив умови, хто отримає гроші

На ногах ледь тримається, а хоче помолодшати: 72-річна Алла Пугачова змінила колір волосся та зробила пластику

Кому з пенсіонерів піднімуть виплати 1 жовтня

Все новости

Нагадаємо, раніше Новинар повідомляв про те, що у ПФУ відзвітували про липневу індексацію пенсій.

Також раніше Новинар повідомляв про те, що до 2030 року пенсії українців істотно знизяться.

Також раніше Новинар повідомляв про те, що у Мінсоцполітики пояснили, кого і чому не торкнеться підвищення пенсій.