У 2022 році пенсії українців проіндексують і перерахують

Кабінет Міністрів України поетапно підвищуватиме пенсії українців у 2022 році, для чого в проекті держбюджету буде передбачена відповідна стаття. Про це заявила глава Міністерства соціальної політики Марина Лазебна, повідомляється на сайті відомства.

За словами Лазебної, таких етапів буде п'ять, і перший з них стартує вже 1 січня 2022 року. В рамках цього етапу в уряді планують перерахувати і підвищити виплати ліквідаторам аварії на ЧАЕС, які отримали інвалідність внаслідок катастрофи.

В рамках другого етапу, який стартує в березні, виплати проіндексують основній масі пенсіонерів - це близько 10 мільйонів осіб. Зокрема, йдеться про індексацію страхових пенсій. Крім того, в цей же період планується підвищення пенсій людям у віці від 75-и років.

Черговий етап підвищення запланований на липень 2022 року - в його рамках виплати пенсіонерам будуть підвищені у зв'язку з очікуванням чергового підвищення прожиткового мінімуму (варто відзначити, що мова йде про підвищення мінімальних пенсій).

Вже в жовтні наступного року Уряд планує підвищити також і мінімальну зарплату, що своєю чергою позначитися на розмірі виплат людям, які отримують мінімальну пенсію у зв'язку з досягненням відповідного віку (65 років).

Популярні статті зараз

Мінімальна пенсія 2600 грн для "обраних": у кого зростуть виплати з 1 грудня

Булки стануть делікатесом: українців попередили про різкий стрибок цін на хліб, в чому причина

Категорично не можна працювати: одна з найважливіших дат в церковному календарі, які прикмети та традиції

На 200 грн більше у кожного: в Україні підвищують прожитковий мінімум, що буде з пенсіями та пільгами

Все новости

І, нарешті, п'ятий етап пройде в кінці року і буде пов'язаний із запланованим на грудень черговим підвищенням прожиткового мінімуму. 

У Мінсоцполітики зазначають, що таким чином підвищення торкнеться всіх категорій пенсіонерів - це відбудеться вперше з 2014 року.

Нагадаємо, раніше Новинар повідомляв про те, що кілька мільйонів українців до 2028 року можуть залишитися без пенсії.

Також раніше Новинар повідомляв про те, що восени 2021 року українські пенсіонери почнуть отримувати виплати в підвищеному розмірі

Також раніше Новинар повідомляв про те, що у ПФУ відзвітували про липневе підвищення пенсій.