Найближчим часом ціна на газ в Україні може зрости в півтора рази

Напередодні опалювального сезону 2021-2022 року Україна опинилася на порозі енергетичної кризи, викликаної стрімким подорожчанням газу і нестачею вугілля для ТЕЦ. Таку думку екс-глава Міністерства фінансів Ігор Уманський озвучив на своєму канал у Telegram.

За словами Уманського, недавнє підвищення тарифу на блакитне паливо не є остаточним - найближчим часом НАК "Нафтогаз" планує підвищити ціну в півтора-два рази. При цьому керівництво компанії має намір зафіксувати високу ціну на найближчі 4 роки. Все це стане причиною того, що вже через кілька місяців українці почнуть отримувати платіжки з захмарними сумами.

"Скоро українці знову почнуть отримувати свої "листи щастя" на пів зарплати", - написав Уманський, додавши, що в даний час уряд не вживає ніяких заходів для забезпечення українців дешевим паливом.

Уманський зазначив, що уряд також не проконтролював і процес забезпечення ТЕЦ вугіллям, а тому минулорічна ситуація, коли через брак палива Україні довелося в терміновому порядку купувати електроенергію у Білорусі, може повторитися. Винуватцями майбутньої енергетичної кризи Уманський вважає не тільки Кабінет міністрів, а й Нацкомісію з регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), а також ДТЕК. 

При цьому Уманський нагадав, що за підсумками минулорічної кризи був визнаний ДТЕК, проте по суті, компанія так і не була покарана - штрафні санкції були зняті з неї в судовому порядку.

Популярні статті зараз

Торкнеться кожного: 5 причин, через які можуть анулювати дипломи про вищу освіту

Всім, кому виповниться 60 років: в Україні підвищують пенсії жінкам, коли й скільки додадуть

Підвищення пенсій не для всіх: хто потрапив до списку "обраних" на жовтень

Мінімальна пенсія 2500 грн: названа категорія, якій підвищать виплати з 1 жовтня

Все новости

"Уряд знову демонструє повне нерозуміння, хто вони і яку несуть відповідальність", - заявив економіст.

Нагадаємо, раніше Новинар повідомляв про те, що у новому опалювальному сезоні тарифи на газ і тепло значно зростуть.

Також раніше Новинар повідомляв про те, що з 1 вересня уряд планує підвищити тариф на електроенергію в Україні.

Також раніше Новинар повідомляв про те, що восени проїзд у маршрутках Києва та передмістя подорожчає.