В Україні проведуть реформу прожиткового мінімуму, в результаті чого він збільшиться на 9%

Уряд має намір реформувати систему прожиткового мінімуму в Україні. Відповідні документи вже подані на розгляд Верховній Раді і, якщо парламент схвалить закон, система розрахунку прожиткового мінімуму буде докорінно змінена. Про це в інтерв'ю виданню Українські новини розповіла голова Міністерства соціальної політики Марина Лазебна.

За словами Лазебної, сучасна система не відповідає потребам українців, оскільки не здатна навіть мінімально гарантувати людям задоволення нагальних потреб. Відтак, зазначила чиновниця, реформувати систему прожиткового мінімуму необхідно негайно - так, щоб вже у 2022 році він визначався згідно з новими стандартами.

У Мінсоцполітики сподіваються на те, що наступного року прожитковий мінімум в Україні зросте на 9,3%. Враховуючи, що станом на 2 серпня 2021 року його розмір (для дорослої та працездатної людини) становить 2379 гривень, у 2022 році він збільшиться на 221 гривні та становитиме вже 2600 гривень. Зазначимо, що розмір прожиткового мінімуму впливає також розмір мінімальних пенсій, допомоги по безробіттю, аліментів на дітей, "декретні" виплати, які отримують українці.

"Наполеонівські" плани і у Міністерства фінансів - за словами глави відомства Сергія Марченка, в уряді планують підвищення мінімальної зарплати в Україні до 7,7 тисячі гривень. Відбудеться це -  правда, поетапно - також у 2022 році.

Нагадаємо, раніше Новинар повідомляв про те, що кілька мільйонів українців ризикують залишитися без пенсій вже в 2027 році.

Популярні статті зараз

На пенсію в 50 років: встановлено список осіб, які можуть оформити пенсійні виплати достроково

Стало відомо, хто в жовтні отримає надбавки до пенсії

Мінімальна пенсія 2500 грн: названа категорія, якій підвищать виплати з 1 жовтня

Українцям нараховуватимуть штрафи, торкнеться тих, хто не встиг до 1 вересня

Все новости

Також раніше Новинар повідомляв про те, що на жовтень 2021 року заплановано чергове підвищення пенсій.

Також раніше Новинар повідомляв про те, що до українців, які отримують субсидії на комунальні послуги, додому будуть приходити з перевірками.