Стрімке підвищення ціни на газ у Європі відіб'ється на тарифах в Україні

У Європі стрімко знижується запас природного газу в сховищах, через що вперше в історії ціна однієї мегават-години вже перевищила 40 євро. Іншими словами, тисяча кубометрів блакитного палива зараз коштує понад 500 євро, про що нещодавно заявила Європейська енергетична біржа. 

Газові системи України та Європи інтегровані, а тому таке підвищення цін відіб'ється на тарифах для населення в нашій країні - 30% споживаного українцями газу закуповується саме в Європі. Так, вже зараз тисяча кубометрів газу в трубопроводі на кордоні з Україною обходиться в 18 тисяч гривень. Все це може призвести до того, що українці незабаром будуть змушені платити за газ за ціною 15 гривень (і вище) за кубометр.

Разом з тим в уряді стверджують, що від такого стрімкого подорожчання газу українці захищені - принаймні, мова йде про тих споживачів, які вибрали річний тарифний план для оплати за блакитне паливо (тариф "річний", на відміну від "місячного" - фіксований, і зараз становить 7,96 гривні за кубометр).

Примітно, що різке подорожчання газу в Європі, на думку експертів, штучно викликане російським "Газпромом", оскільки компанія обмежує постачання газу через українську газотранспортну систему. При цьому глава НАК "Нафтогаз" України Юрій Вітренко вважає, що таким чином в Росії намагаються домогтися якнайшвидшого запуску в експлуатацію газопроводу"Північний потік-2".

Нагадаємо, раніше Новинар повідомляв про те, якими будуть тарифи на основні комунальні послуги восени 2021 року.

Популярні статті зараз

Субсидії отримають не всі: в Україні посилили перевірки. на що звертають увагу

Сьогодні не можна ходити в брудному одязі: велике церковне свято 18 вересня, народні прикмети

Через локдаун українцям можуть знизити зарплати: кому і на скільки

В Україні подешевшають цукор, хліб і соняшникова олія

Все новости

Також раніше Новинар повідомляв про те, що в Україні для субсидіантів скасують пільгові" карантинні " норми споживання комунальних послуг.

Також раніше Новинар повідомляв про те, що українцям прогнозують енергетичну кризу під час нового опалювального сезону.