Тариф на електроенергію для побутових споживачів у Кабміні планують знизити на 24 копійки

Рішення уряду про поділ споживачів електроенергії на категорії і підвищення тарифу в залежності від кількості спожитої електроенергії, в результаті тривалого обговорення було відкладено на певний термін. Тепер у Кабінеті міністрів дійшли висновку про те, що ціну на електроенергію для українців варто знизити на 24 копійки за кіловат - за словами екс-міністра енергетики Ольги Буславець, такий проект постанови вже існує.

У разі реалізації ідеї уряду на практиці, вже взимку (і аж до 30 квітня 2022 року) платити за електроенергію українці будуть за ціною в 1,44 гривні за кіловат (замість 1,68 за кВт). Разом з тим, на думку експертів, реальної користі від такого зниження ціни не буде, адже заради цього доведеться істотно урізати фінансування поточного ремонту і модернізації електромереж.

Таким чином, з урахуванням того, що реальна (ринкова) вартість електроенергії в Україні перевищує 4 гривні за кіловат, від популістського рішення уряду постраждають облгази, а також державні компанії - "Енергоатом" і "Укргідроенерго", яким доведеться постачати електроенергію населенню за фіксованою вартістю.

Варто відзначити, що в цьому випадку ціна одного кіловата буде досягати 15 копійок, тариф же в розмірі 1,44 гривні формується з урахуванням вартості транспортування електроенергії в різні області.

Нагадаємо, раніше Новинар повідомляв про те, що в уряді планують підняти ціну на електроенергію для побутових споживачів з 1 вересня.

Популярні статті зараз

8 гривень за кВт: українців попередили про стрибок тарифів на електрику, Зеленський підписав указ

Не чекайте паперову платіжку: "Нафтогаз" роз'яснив споживачам, як платити за газ правильно

На ногах ледь тримається, а хоче помолодшати: 72-річна Алла Пугачова змінила колір волосся та зробила пластику

Мінімальна пенсія 2500 грн: названа категорія, якій підвищать виплати з 1 жовтня

Все новости

Також раніше Новинар повідомляв про те, що Україні прогнозують енергетичну кризу під час нового опалювального сезону.

Також раніше Новинар повідомляв про те, що з 1 жовтня в Україні скасовують "карантинні" пільгові норми споживання комунальних послуг для субсидіантів.