Українці, які відбули термін у місцях позбавлення волі, можуть розраховувати на пенсію

Українці, які відбули термін покарання в місцях позбавлення волі, можуть розраховувати на пенсію, оскільки роки, проведені в ув'язненні, будуть зараховані їм в якості страхового стажу. Для того, щоб отримати відповідні виплати від держави, таким пенсіонерам потрібно буде пред'явити довідку з правоохоронних органів - мова йде про свідоцтво про реабілітацію. Рішення про внесення відповідної зміни до пенсійного законодавства прийняв під час нещодавнього засідання Кабінет міністрів.

Стосуються зміни в пенсійному законодавстві також і тих людей, які певний термін провели на примусовому лікуванні. Для них, як і для колишніх ув'язнених, роки обмеження свободи будуть зараховані в якості відповідної кількості років трудового стажу.

При цьому зміни в законодавстві передбачають, що в разі відсутності відповідних довідок людині доведеться в судовому порядку доводити наявність трудового стажу за роки, проведені в місцях позбавлення волі.

Ще один нюанс, передбачений Законом "Про пенсійне забезпечення", стосується осіб, які постраждали від репресій або осіб, які відбули тюремний термін незаконно, в результаті судової помилки. Такі люди можуть розраховувати на те, що роки, проведені ними в ув'язненні, будуть зараховані в якості страхового стажу в потрійному розмірі.

Популярні статті зараз

Зимовий час 2021: названа дата, коли українці спатимуть на годину довше

Платіть вполовину дорожче або відключать газ: українців стали переводити на нові газові тарифи

Школи, транспорт та ресторани: в Україні запрацювали нові правила карантину, що варто знати

На ногах ледь тримається, очі затуманені: п'яна Алла Пугачова осоромилася в Мережі, "Навіщо таке показувати"

Все новости

Нагадаємо, раніше Новинар повідомляв про те, що українці, які не мають мінімальної кількості трудового стажу, можуть залишитися без пенсії.

Також раніше Новинар повідомляв про те, що в уряді придумали, як убезпечити вклади українців після старту накопичувальної пенсійної системи.

Також раніше Новинар повідомляв про те, що накопичувальна пенсійна система дозволить збільшити пенсії українців в два рази.