Українці, в будинках яких відсутні лічильники на тепло і гарячу воду, переплачують за комунальні послуги

Українці, які живуть у старих будинках, не обладнаних лічильниками гарячої води та теплової енергії, змушені платити не стільки за отримані послуги, скільки відшкодовувати втрати самих комунальників. Про це в коментарі виданню Апостроф заявив глава Союзу споживачів комунальних послуг Олег Попенко.

За словами Попенка, зараз українці, які користуються централізованими поставками гарячої води, змушені платити не стільки за спожиту послугу, скільки "скидатися" всім будинком за загальний обсяг послуги, наданої комунальниками, заодно фінансово "прикриваючи" їх втрати, які утворюються через зношеність мереж. Втрати гарячої води в будинку при цьомц іноді досягають 20-25%.

У тому, що українці змушені платити неймовірні суми, Попенко звинувачує не тільки комунальників - за словами експерта, самі споживачі також часто намагаються "нагріти" своїх постачальників, встановлюючи магніти на лічильники або вдаючись до незаконних врізок в мережі. Все це загрожує так званою "колективною відповідальністю", суть якої полягає в тому, що загальну вартість втрат комунальники перекладають на плечі споживачів, включаючи все більші і більші суми в платіжки. При цьому якість наданих послуг, як правило, ніхто не перевіряє.

У новому опалювальному сезоні, за словами Попенка, кияни можуть зіткнутися з так званою "схемою" від комунальників. Мова йде про те, що жителів столиці спробують змусити платити не за кубометри спожитої гарячої води, а за "гігакалорії" - обсяг теплової енергії, нібито витрачений на те, щоб цю воду нагріти. Нововведення, стверджують експерти, загрожує неабияким збільшенням сум у платіжках, що вже викликало протести серед споживачів.

Звернули увагу українців експерти і на ще один момент: постачальники комуналки почали "вішати" на споживачів вигадану заборгованість, яку багато хто схильний оплачувати автоматично. Крім того, українцям - принаймні, киянам - почали приходити повідомлення з проханням заплатити за тепло і гарячу воду авансом. Як стверджують комунальники, таке нововведення нібито допоможе заощадити на платежах протягом опалювального сезону. Прозорість такої схеми, між тим, не перевірена, а тому експерти радять українцям уважно ставитися до кожного випадку, що стосується спроби змусити їх розщедритися.

Популярні статті зараз

"Пора в музей мадам Тюссо": Алла Пугачова ошелешила фанатів восковим обличчям

22 500 доктору і 14 500 медсестрі: Мінфін розповів, як зростатимуть зарплати медиків

300 грн в одні руки: Кабмін призначив додаткові щомісячні виплати певній категорії пенсіонерів

В Україні подешевшають цукор, хліб і соняшникова олія

Все новости

Нагадаємо, раніше Новинар повідомляв про те, що в уряді прийняли рішення про зниження вартості електроенергії для споживачів з жовтня 2021 року.

Також раніше Новинар повідомляв про те, що після початку опалювального сезону українці можуть залишитися без субсидій через відсутність грошей у бюджеті.

Також раніше Новинар повідомляв про те, що після початку опалювального сезону в деяких містах тариф на газ може зрости на 70%.