Обмежена кількість нових грошей

На честь Дня Незалежності Нацбанк випустить в тираж дві нові гроші, номіналом 500 і 100 гривень. Вони стануть доступними для всіх починаючи з 20 серпня. Про це банк повідомив на своїй офіційній сторінці в Facebook.

Зовнішній вигляд ювілейних купюр практично нічим не відрізняється від звичних. Головною відмінною рисою є символ на лицьовій стороні банкнот-знак святкування 30-ї річниці Незалежності України.

Для нової  купюр номіналом 100 гривень, вирішили вибрати дизайн зразків 2014 року, додавши до неї символ торжества. Все інше залишиться колишнім, а це: лицьова сторона - портрет письменника Тараса Шевченка, а на зворотному - університет названий на його честь.  Дане нововведення вирішили видати в кількості 30 000 штук.

Сам відмітний знак буде размещатся на лицьовій стороні замість водяного знака. Його нанесуть за допомогою оптично-змінної фарби. Її особливість в тому, що в залежності від кутів Похила, вона змінює свій колір.

Популярні статті зараз

Підвищення пенсій не для всіх: хто потрапив до списку "обраних" на жовтень

Через локдаун українцям можуть знизити зарплати: кому і на скільки

300 грн в одні руки: Кабмін призначив додаткові щомісячні виплати певній категорії пенсіонерів

Мінімальна пенсія 2500 грн: названа категорія, якій підвищать виплати з 1 жовтня

Все новости

Що стосується 500 гривень, то їх зробили за зразками 2015 року.  Тобто портрет сковороди і Києво-Могилянської академії на звороті-залишаться низинними. Тираж-30 000 шт.

Нові пам'ятні гроші можна замовити вже онлайн, а також в спеціалізованому інтернет-магазині нумізматичної продукції НБУ і через банки-дистриб'юторів, такі як: "Ощадбанк", "УКРГАЗБАНК", "РАДАБАНК", " ТАСКОМБАНК.

Вартість ювілейної купюри 100 гривень - 114 грн, а банкнот номіналом у 500 грн - 512 грн.

Нагадаємо, раніше Новинар повідомляв про те, що наприкінці осені 2021 року в Україні подорожчають Інтернет і телебачення.

Також раніше Новинар повідомляв про те, що в Україні знизили тариф на електроенергію.

Також раніше Новинар повідомляв про те, що "Нафтогаз" надав українцям можливість платити за газ рівними частинами.