Без офіційного оформлення на роботу на пенсію в 60 років можна не розраховувати

В Україні досі не розв'язане питання офіційного працевлаштування громадян. Попри перевірки й штрафи, які можуть доходити до 180 тисяч гривень, близько 3,3 млн громадян працюють неофіційно. Про це повідомила Міністр соціальної політики Марина Лазебна на форумі  "Україна 30" .

Це означає, що за новими вимогами пенсійного законодавства такі громадяни зможуть вийти на пенсію не в 60 років, в 63 - 65 років за умови наявності у них трудового стажу. Трудовий стаж враховується за умови офіційного оформлення на роботу. А якщо трудового стажу немає, то пенсії й зовсім не буде.

Для отримання права на пенсії за віком зараз треба офіційно відпрацювати 28 років і при цьому платити всі внески. Мінімальний вік виходу на пенсію у 2021 році - 63 роки за умови офіційно відпрацьованих 18-28 років, а якщо такий стаж ще менше, від 15-18 років, то пенсію можна оформити тільки в 65 років.

Популярні статті зараз

МакЅім, Легкоступова, Ольга Зарубіна: Алла Пугачова ламала долі конкурентів одним дзвінком, скандальні подробиці

"Це мій коханець": суддя проєкту "Співають всі", Наталія Могилевська, познайомила Влада Яму з новим бойфрендом

З 20 вересня в Україні запрацюють нові правила карантину

Українцям будуть відключати мобільний зв'язок, якщо не виконати одну важливу умову

Все новости

Як відомо, в умовах пенсійної реформи, з роками вимоги до віку і стажу будуть змінюватися. І вже у 2027 році  вийти на пенсію в 60 років можна буде за умови наявності 35 років такого стажу. Також Марина Лазебна зазначила, що категорія громадян, у яких немає 15 років стажу і зовсім залишиться без пенсій.

У Мінсоцполітики шукають вихід з даної ситуації, щоб забезпечити соціальні гарантії в майбутньому людям похилого віку. Планується, що громадянам, у яких є повний трудовий стаж пенсійні виплати складатимуть 40% від із заробітку, а громадяни, у яких всього 15 років трудового стажу зможуть розраховувати на страхову пенсію від держави, можливо, з більш низькими нарахуваннями, але за загальною формулою. До того ж її розмір поки не уточнюється. Що стосується тих людей, у яких всього 5 років страхового стажу, вони зможуть розраховувати тільки на допомогу від держави на рівні прожиткового мінімуму, тобто, Ппнсійний виплати такої категорії не передбачені.

Що робити людям в такій ситуації. Якщо ще є час, необхідно переглянути питання працевлаштування й оформити офіційні "відносини" з роботодавцем. Також можна самостійно виплачувати єдиний соціальний внесок і тим самим забезпечити пенсійні виплати на майбутнє. Також держава пропонує альтернативу - накопичувальні пенсії або її називають ще другою пенсією.  В цьому випадку, виплати йдуть в спеціальні фонди, з яких при досягненні пенсійного віку людям будуть йти нарахування.

Нагадавши, Кабмін змінив порядок розрахунку мінімальної заробітної плати, за що доплатять.

Раніше повідомлялося про те, щоак підтвердити стаж, якщо немає трудової книжки.

Новинар писав про те, що пенсії знову перерахують: хто і коли може розраховувати на підвищення - названі дати.