Бізнесменам розповіли як будуть нараховуватися пенсії

Як визначено в законі" про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", фіз.особи - також і підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування (далі УПС) підлягають загальнообов'язковому держ. пенсійному страхуванню. Що робити розповіла газета" на пенсії " у випуску № 32 (199) серпень 2021.

Отже, бізнесмени сплачують страхові внески і можуть отримувати пенсії за віком.

Для призначення пенсійних виплат бізнесменам, необхідно підтвердження страхового стажу. Як відомо, страховий стаж це саме той період, протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому пенсійному страхуванню і за який щомісяця сплачує страхові внески, не менше, ніж мінімальний страховий внесок.

При цьому, стаж не впливає на розмір пенсій, а допомагає визначити право на її отримання.

Однак, нерідко зустрічаються випадки, що підтвердження страхового стажу є проблемним питанням для підприємців, так як законодавство досить часто змінювалося.

Популярні статті зараз

Не дивитесь часто у дзеркало: велике свято 16 вересня, народні прикмети

Перепади температур і сильні морози: кліматолог розповіла, яку зиму чекати українцям

8 гривень за кВт: українців попередили про стрибок тарифів на електрику, Зеленський підписав указ

Пенсії українців зростуть майже у два рази: прем'єр Шмигаль уточнив, коли чекати змін

Все новости

Отже, відповімо на питання, які саме документи повинні бути подані бізнесменами на підтвердження страхового стажу за певні періоди.

Так, Час роботи осіб, які займалися бізнесом до 1.05.1993 зараховується до трудового стажу за наявності довідки Пенсійного фонду України про сплату страхових внесків. 

Періоди даної діяльності з УПС, також і з фіксованим податком, з 1.01.1998 р. до 31.12.2003 р. зараховуються до стажу фіз. осіб за допомогою довідки про реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності (далі ПД); з 1.01.2004 р. по 31.12.2017 р.  за бажанням особи - за умови оплачування страхових внесків незважаючи на суми сплачених коштів.

Ці вимоги вказані в постанові Кабміну від 12.08.1993 №637, в якому затверджено порядок підтвердження трудового стажу при відсутності трудової або ж відповідних записів.

Крім цього, період здійснення особою даної діяльності, крім осіб, які обрали УПС, з 01.06. 2000 року підтверджується довідкою з бази даних Реєстру застрахованих осіб за інформацією відділу персоніфікованого обліку.

Разом з тим, період здійснення ПД, бізнесмен , які обрали УПС, до 01.01.2004 року підтверджують спеціальним торговим патентом, або свідоцтвом про сплату єдиного податку, або патентом про сплату фіксованого розміру прибуткового податку з громадян, або довідкою про сплату страхових внесків, а з 01.01.2004 року - довідкою з бази даних Реєстру застрахованих осіб за інформацією відділу персоніфікованого обліку.

Для визначення права на призначення пенсії за віком за період ведення ПД З УПС, та застосуванням фіксованого податку з 01.01.1998 по 30.05.2000 - надається довідка про реєстрацію як суб'єкта ПД.

Зазначені вимоги законодавства містяться в порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до закон "Про загальнообов'язкове держ. пенсійне страхування", затвердженого постановою Правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 № 22-1 (у редакції постанови Правління Пенсійного фонду України 07.07.2014 № 13-1).

Отже, які саме документи подають бізнесмен для підтвердження страхового стажу залежить від періоду проведення ПД та системи оподаткування.

Нагадавши, Кабмін змінив порядок розрахунку мінімальної заробітної плати, за що доплатять.

Раніше повідомлялося про те, щоак підтвердити стаж, якщо немає трудової книжки.

Новинар писав про те, що пенсії знову перерахують: хто і коли може розраховувати на підвищення - названі дати.