Лазебна розповіла про накопичувальну систему

Міністр соціальної політики Марина Лазебна в інтерв'ю Українським Новинам розповіла про введення  накопичувальної системи.

Марина Лазебна підкреслила, що людина отримає у вигляді накопичувальної пенсії всі кошти, які протягом життя акумулюються на її індивідуальному пенсійному рахунку: внески плюс інвестиційний дохід (чистий, тобто вже з мінусом витрат на адміністрування, управління активами і зберігання, які, як я говорила, обмежені законодавством).

Крім цього, накопичувальна пенсія буде виплачуватися додатково до солідарної і не буде зменшувати її розмір. За власним бажанням почати отримувати накопичувальну пенсію можна пізніше, ніж солідарну. Виплати з накопичувальної системи можуть бути довічними, разовими і на певний термін. 

Також, крім власних коштів до Накопичувального фонду надходитиме інвестиційний дохід від інвестування коштів: відсотки за облігаціями та депозитами, дивіденди за акціями, зростання вартості акцій, банківських металів, нерухомості та інших активів, у які вкладено пенсійні накопичення.  

Популярні статті зараз

Не просто позбавлять пенсії: стало відомо в яких випадках державі доведеться повернути виплати

Високі стосунки: у мережі показали як Алла Пугачова спілкується з Галкіним, Ігор Ніколаєв завмер від подиву

Мінімальна пенсія 7800 грн: названі категорії, які отримають підвищені виплати з січня 2022

Кому 23 000, а кому всього 406 грн: в Україні підняв пенсії, кому пощастило на кругленькі суми

Все новости

Марина Лазебна вважає, що основною перевагою накопичувальної системи є гідне пенсійне забезпечення в старості. Після того, як повноцінно запрацює система загальнообов'язкового пенсійного накопичення:

  • люди отримають другу, додаткову до солідарної пенсію, що підвищить рівень їхнього життя у поважному віці;
  • економіка отримає внутрішні довгострокові інвестиції для розвитку і створення нових робочих місць;
  • людина буде більше зацікавлена у "Білій" зарплаті, адже саме від її розміру залежатиме, скільки коштів щомісяця з'являтиметься на пенсійному рахунку. Отже, перевагу в конкуренції за кваліфікованих працівників матимуть сумлінні роботодавці, додатково відбуватиметься детінізація зайнятості та зарплат, що, у свою чергу, стане додатковим джерелом надходжень коштів до солідарної пенсійної системи;
  • люди навчаться збирати на пенсію, підвищать фінансову грамотність, будуть збільшувати добровільні накопичення, підвищуючи свій рівень добробуту і обсяг внутрішніх інвестицій в економіці.

Щодо прогнозів та наміру Мінсоцполітики щодо підвищення державних соціальних виплат у держбюджеті-2022, Марина Лазебна зазначила, що у цього року підвищено розміри пенсій 10,5 млн.пенсіонерів: з 1 січня у зв'язку з підвищенням мінімальної зарплати підвищено мінімальні пенсії для осіб 65 років, які мають страховий стаж 30-35 років; з 1 березня проіндексовано пенсії на 11%, а з 1 липня у зв'язку з підвищенням прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб підвищуються мінімальні пенсії, надбавка за стаж та інші надбавки та підвищення до пенсії.

Ці три алгоритми підвищення пенсій (у зв'язку з підвищеннями розмірів мінімальної заробітної плати та прожиткового мінімуму, індексацією) збережуться і в 2022 році.

Нагадавши, Кабмін змінив порядок розрахунку мінімальної заробітної плати, за що доплатять.

Раніше повідомлялося про те, щоак підтвердити стаж, якщо немає трудової книжки.

Новинар писав про те, що пенсії знову перерахують: хто і коли може розраховувати на підвищення - названі дати.