В Україні будуть активні перевірки субсидіантів

Незабаром тих хто отримує соціальну допомогу очікують перевірки. Даний проект постанови Кабміну виставлений на громадське обговорення на сайті Мінсоцполітики.

Дана перевірка полягає в тому, що спеціально призначені люди будуть приходити до субсидіантів і дивитися чи правомірно їм призначена соціальна допомога і чи не було лукавства під час оформлення субсидії. Також, при випадках відмови у візиті таких співробітників, соц.допомога буде автоматично припинена.

Раніше, Мінсоцполітики вже намагалися запустити подібні перевірки, з більш вигідними для населення Умовами, але даний проект був розкритикований, а Конституційний суд вирішив визнати незаконними призупинення виплат.

Але цього разу все по іншому, адже Мінсоцполітики підготувало новий проект постанови, який, по суті, реанімує ідею з масовими "виїзними" перевірками. Тільки цього разу мова йде вже не тільки про субсидіантів, а взагалі про всіх одержувачів соц.допомоги, як приватних осіб, так і, наприклад, дитячих будинків та інших.

Якщо цей проект набере чинності, то починаючи з 1 січня 2022 року можуть початися масові перевірки.

Звичайно, цей проект має пункти, які суперечать конституційним законам, а також проблемних для реалізації моментів, таких як: житло людини є недоторканним, і проникнути в нього без дозволу власника можна лише за рішенням суду. Крім того, Конституційний суд свого часу вже вказував на неприпустимість припинення соціальних виплат, якщо немає вагомих доказів, що людина отримує їх незаконно. Широкі повноваження перевіряючих, які їм хочуть надати, і зовсім відкривають можливості для масштабної корупції на місцях – люди будуть змушені «домовлятися» з інспекторами, аби за їх наводкою у сім'ї не забрали субсидію або допомогу». 

Все це може наштовхнути на думку, що в разі схвалення проекту, дана устонова з контролю соц.допомоги буде володіти винятковими правами, або ж законодавча база України може видозмінитися.

Відзначимо, дана постанова має також ряд позитивних моментів, адже в Україні досить багато людей, які отримують безпідставну допомогу від держави (шляхом хитрих маніпуляцій), за рахунок тих громадян, які чесно виплачують податки. 

Популярні статті зараз

Різке потепління після холодів: циклон розжене хмари, лише подекуди можливі короткочасні дощі 25 вересня

Ціни злетять в три рази: українців попередили про масовий дефіцит картоплі

На ногах ледь тримається, очі затуманені: п'яна Алла Пугачова осоромилася в Мережі, "Навіщо таке показувати"

67 копійок за кіловат: українцям розповіли, як можна платити менше за електрику

Все новости

Раніше повідомлялося про можливість отримання двох пенсій в одні руки, коли і скільки отримають українці.

Нагадаємо, що стало відомо, як призначаються пенсії підприємцям.

Раніше Новинар писав, що фахівці прогнозують падіння цін на яблука восени.