Тепер доступно закордоном

Минулого тижня Україна приєдналася до продуктової інфраструктури COVID-сертифікатів ЄС-спільного середовища для всіх країн, що запускають власні covid-сертифікати і забезпечують їх взаємному. Тепер цифровий директорат ЄС надасть нам доступ до Gateway-інструменту, який дозволить перевіряти наші сертифікати іншим країнам під час подорожей. Covid-сертифікати будуть працювати, як і інші документи в дії. Перевірити дійсність можна буде заQR-коду

У Кабміні зазначають, що це стало можливим завдяки ефективній взаємодії з євроінститутами і злагодженим діям всередині української урядової команди.

Зараз прописані терміни актуальності сертифікатів відповідно до міжнародних вимог. Наприклад, якщо ви згенерували covid-сертифікат, то в більшості країн можете його демонструвати протягом 180 днів. Важливо розуміти, що ці терміни можуть як змінюватися в залежності від даних медичних досліджень, так і відрізнятися в залежності від країни. 

Рішення вже опубліковано на офіційному сайті ЄС. Хоча рішення Єврокомісії про визнання носить рекомендаційний характер, 100% всіх країн, які підключені до промислового середовища ЄС, симетрично визнають COVID-сертифікати країн-учасниць. Щоб уникнути неприємних ситуацій на кордоні, рекомендуємо українським громадянам перевіряти перелік країн, в які можна потрапити за допомогою сертифікатів, і актуальний режим в'їзду і транзиту в різних державах світу на інтерактивній онлайн-карті Міністерства закордонних справ України: http://tripadvisor.mfa.gov.ua 

Популярні статті зараз

1590 грн максимально: підвищення пенсій 2022, хто отримає на руки 20 000 грн

На ногах ледь тримається, очі затуманені: п'яна Алла Пугачова осоромилася в Мережі, "Навіщо таке показувати"

Мінімальна пенсія 2600 грн для "обраних": у кого зростуть виплати з 1 грудня

67 копійок за кіловат: українцям розповіли, як можна платити менше за електрику

Все новости

"Вакцинація-єдина можливість захистити себе і оточуючих від коронавірусної хвороби. Сьогодні всі бажаючі можуть зробити щеплення, звернувшись в найближчий пункт щеплення або центр вакцинації. Після завершення курсу з імунізації проти COVID-19 кожен може згенерувати документ, що засвідчує статус вакцинованого проти коронавірусної хвороби. Дякуємо Європейському Союзу за постійну та стратегічну підтримку України в боротьбі з COVID-19 та сприяння в імплементації українських сертифікатів про вакцинацію від COVID-19 в дії. Для Українців це додаткове заохочення і стимул вакцинуватися", - зазначив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.

Введення covid-сертифікатів відновить регулярне сполучення між країнами і дозволить українцям подорожувати.

Раніше, портал "Номінар" писав про те, які категорії працівників можуть не чекати пенсійного віку.

Також, КИЇВЕНЕРГО та обленерго платитимуть споживачам: компенсація за скачки напруги та відсутність світла, покрокова інструкція.

Нагадувати, одержувачів субсидій змусять повернути отримані кошти.