Позапланове підвищення пенсії 2021

Починаючи з 1.10.2022 року для деяких категорій пенсіонерів підвищиться мінімальна пенсія – від 2500 до 3000 грн. Однак таке підвищення буде позаплановим, адже це не пов'язано ні з індексацій, ні з плановими показниками зростання, передбаченими державним бюджетом. Це випливає з проекту постанови Кабміну "Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб у 2022 році і надалі", який розробили в Мінсоциполітики. 

Проектом пропонується впровадити в Україні програму адресних вікових доплат до пенсій. Згідно з пояснювальною запискою до проекту, він є продовженням ініціативи Президента України Володимира Зеленського щодо захисту від бідності літніх людей, які не можуть забезпечувати себе за рахунок праці.

Зокрема, документом пропонується з 1 жовтня 2022 року встановити мінімальну пенсію в розмірі 3000 грн особам віком 70 років і більше. Йдеться про те, що якщо у людини пенсія менше, то йому буде покладатися доплата до зазначеного рівня. Обов'язковою умовою в даному випадку буде наявність страхового стажу не менше 35 років у чоловіків, і не менше 30 років у жінок.

Популярні статті зараз

Газ і тепло: скільки українці платитимуть у новому опалювальному сезоні, цифри

Два підвищення "мінімалки": кому піднімуть пенсії до 2 400 грн до кінця 2021 року

Категорично не можна працювати: одна з найважливіших дат в церковному календарі, які прикмети та традиції

Мінімальна пенсія 2500 грн: названа категорія, якій підвищать виплати з 1 жовтня

Все новости

Крім цього, проектом акта передбачені підвищені мінімальні пенсії і для деяких інших категорій громадян. Їх розмір залежить від віку і тривалості страхового стажу. Зокрема, в планах уряду-підвищувати добробут літніх громадян наступним чином:

1. З 1 жовтня 2022 року:

  • встановити мінімальну пенсію в розмірі 2500 грн особам віком 80 років і більше. Обов'язкова умова: наявність страхового стажу не менше 25 років у чоловіків і не менше 20 років у жінок;

  • встановити мінімальну пенсію у розмірі 2600 грн особам віком від 70 до 80 років. Обов'язкова умова: наявність страхового стажу не менше 25 років у чоловіків і не менше 20 років у жінок.

2. З 1 грудня 2022 року:

  • встановити мінімальну пенсію у розмірі 2500 грн особам віком від 60 до 70 років. Обов'язкова умова: наявність страхового стажу не менше 35 років у чоловіків і не менше 30 років у жінок.

Раніше, портал "Номінар" писав про те, які категорії працівників можуть не чекати пенсійного віку.

Також, КИЇВЕНЕРГО та обленерго платитимуть споживачам: компенсація за скачки напруги та відсутність світла, покрокова інструкція.

Нагадувати, одержувачів субсидій змусять повернути отримані кошти.