Як буде проходити оплата накопичувальних пенсій?

В Україні розмір другої пенсії (накопичувальна система яку введуть в найближчі роки) за умови наявності 35 років стажу і середньої зарплати складе близько 3 тис.грн. При цьому перші виплати українці можуть отримати тільки через 20 років. Про це йдеться в матеріалі OBOZREVATEL. За даними Міністерства соціальної політики, обов'язкові накопичувальні пенсії допоможуть збільшити співвідношення пенсій до зарплат з 29 до 45%.

За підрахунками відомства:

Популярні статті зараз

Ціни злетять в три рази: українців попередили про масовий дефіцит картоплі

1590 грн максимально: підвищення пенсій 2022, хто отримає на руки 20 000 грн

На ногах ледь тримається, очі затуманені: п'яна Алла Пугачова осоромилася в Мережі, "Навіщо таке показувати"

Всім, кому виповниться 60 років: в Україні підвищують пенсії жінкам, коли й скільки додадуть

Все новости
  • за 35 років стажу, маючи середню зарплату в 15 тис.грн, українці зможуть накопичити близько 445 тис. грн. (працюючи з прибутковістю приблизно на 3% вище річної інфляції);

  • якщо така людина отримуватиме пенсію протягом 15 років, в середньому накопичення дадуть їй додатково 3117 грн на місяць;

  • якщо у нього при цьому середня солідарна пенсія на рівні 3624 грн, то в цілому він отримає 6741 грн пенсії.

Але деякі експерти з підрахунками міністерства не згодні. За їхніми даними, українцям вдасться накопичити більш скромні суми. Наприклад, екс-міністр фінансів Ігор Уманський нарахував, що громадяни за 35 років зможуть накопичити тільки 250 тис. грн.

У свою чергу, провідний науковий співробітник Інституту демографії та соціальних досліджень ім. М. В. Птухи Лідія Ткаченко вважає, що визначити конкретні суми виплат поки взагалі неможливо.

"Середня пенсія 7000 і так буде дуже скоро, навіть без будь-яких подальших реформ. Якщо накопичувальні внески почнуть платити в 2023 році, пенсійні виплати, як щомісячні, почнуться в кращому випадку років через 15-20. Називати зараз будь-які суми виплат передчасно I недоречно", - каже вона.

Раніше, портал "Номінар" писав про те, які категорії працівників можуть не чекати пенсійного віку.

Також, КИЇВЕНЕРГО та обленерго платитимуть споживачам: компенсація за скачки напруги та відсутність світла, покрокова інструкція.

Нагадувати, одержувачів субсидій змусять повернути отримані кошти.