Тепер за борги по комуналці відключать світло і газ 

В Україні офіційно зняли обмеження на відключення населення за заборгованість з оплати вартості комунальних послуг, яка передбачалася законодавством про умови адаптивного карантину (для нерозповсюдження коронавірусної інфекції).

Про це повідомляє ExPro. Це стало можливим після прийняття закону"Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на попередження виникнення та поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)".

До прийняття таких змін на період дії карантину та 30 днів після нього заборонялося нарахування пені та штрафів за заборгованість за житлово-комунальні послуги та припинення надання таких послуг.

Популярні статті зараз

Різке потепління після холодів: циклон розжене хмари, лише подекуди можливі короткочасні дощі 25 вересня

Ціни злетять в три рази: українців попередили про масовий дефіцит картоплі

Зимовий час 2021: названа дата, коли українці спатимуть на годину довше

Школи, транспорт та ресторани: в Україні запрацювали нові правила карантину, що варто знати

Все новости

Згідно з поправами в законі така заборона діятиме тільки в регіонах, де встановлено "червоний" рівень епідеміологічної небезпеки.

Постачальники мають право відновити відключення через 30 днів після того, як Регіон вийде з "червоної" зони карантину. Таким чином, Комунальні підприємства зможуть відключати боржників від газу, електроенергії та інших видів комунальних послуг.

Щоб відновити подачу комунальних послуг у разі відключення, побутовим споживачам крім погашення заборгованості доведеться також оплатити послугу повторного підключення. Наприклад, залежно від технічних умов та регіону витрати побутових споживачів на відключення від електроенергії за борги та відновлення підключення можуть становити від 600 до 2000 грн.

Як повідомлялося раніше, Міністерство юстиції України наказом № 1061/5 від 23.03.2021 року дозволило державним і приватним виконавцям накладати арешт на рахунки боржників за комунальні послуги, а банкам – автоматично списувати кошти з таких заарештованих рахунків.

Раніше, портал "Новінар" писав про те, які категорії працівників можуть не чекати пенсійного віку.

Також, КИЇВЕНЕРГО та обленерго платитимуть споживачам: компенсація за скачки напруги та відсутність світла, покрокова інструкція.

Нагадувати, одержувачів субсидій змусять повернути отримані кошти.