У першому півріччі 2020 року план доходів державного бюджету недовиконаний на 38 мільярдів гривень, план видатків — на 51 мільярд. 

Про це заявив голова Рахункової палати Валерій Пацкан.

Підбиваючи підсумки виконання держбюджету у I півріччі 2020 року, Пацкан відзначив поглиблення негативних тенденцій в економіці. Зокрема відбулося зниження реального ВВП на 6,7% (за оцінкою фахівців Рахункової палати), випуск промислової продукції — на 8,3%. А також зменшення кредитування і відплив прямих іноземних інвестицій.

План на доходи держбюджету, за підрахунками голови Рахункової палати, не виконано на 38 млрд грн, або на 7,8%. Лише внаслідок зменшення у I півріччі імпорту на 19,7%, стверджує Пацкан, недоотримано 14 млрд грн доходів. План видатків державного бюджету, за його словами, не виконано на 51 млрд грн.

Популярні статті зараз

Дочка Олі Полякової вульгарно вмостилася на більярдному столі

Микита Добринін прийняв цікаве положення і розповів про масу турбот: "Сотні ідей"

Пекуча Оля Цибульська виставила замерзлі голі груди: "Як тобі?"

Гола Тіна Кароль підібгала ноги і прикрила свій "вареник": "Як богомол або бабка"

Все новости

Голови Рахункової палати пояснив, що витрати на погашення й обслуговування державного боргу становили 220 млрд грн, або майже третину загальних витрат держбюджету у I півріччі 2020 року. За словами Пацкана, на невиконання плану надходження вплинуло низька якість прогнозу макроекономічних показників.

Уряд наприкінці березня змінив прогноз середнього обмінного курсу гривні з 27 до 30 грн за долар. Однак фактично в січні-червні середній обмінний курс становив 25,98 грн за долар, тобто на 13,4% менше за прогнозний. Шляхом цього недоотримано 25,5 млрд грн доходів.

Раніше ми повідомляли, що в Україні скасували паспорт-книжечку: деталі нового закону

Нагадаємо також, у Кабміні пояснили, чому економіка України відстала від Польщі: "Отримує мільярдні гранти"