За борги по комуналці хочуть виселяти з квартир

В Україні хочуть ввести новий закон через який можуть виселити з житла. Названо небезпечний рівень заборгованості, при якому це загрожує. Це прописано в законопроекті, розміщеному на сайті парламенту України.

Влада України активно працює над поліпшенням законодавства, яке дозволить спростити процедуру стягнення з боржників в рахунок оплати заборгованості земельних ділянок і житла.

Для початку, в нещодавно прийнятому Верховною Радою України в першому читанні проекті закону № 5660, пропонується заборонити виїзд за кордон, потім закриють всі банківські рахунки, якщо цих коштів на погашення повної суми заборгованості, пені та штрафів, відбиратимуть транспорт, Житло та земельні ділянки.

Популярні статті зараз

Проливні дощі та грози: частина України накриє циклон, в яких областях погіршиться погода 17 вересня

34 000 грн з кожного порушника: українців попередили про швидке введення нових штрафів, за що покарають

22 500 доктору і 14 500 медсестрі: Мінфін розповів, як зростатимуть зарплати медиків

В Україні подешевшають цукор, хліб і соняшникова олія

Все новости

Стягненням боргів крім державних виконавців зможуть займатися також і приватні колектори, штат яких найближчим часом буде швидко розширюватися.

У той же час українських громадян, для яких тарифи на комуналку вже зараз стали непідйомними, нічого хорошого після прийняття цього законопроекту не чекає. Адже в документі вдвічі знижено "поріг" заборгованості по комуналці, перевищення якого передбачає відбирання єдиного житла або земельної ділянки. Якщо зараз рівень такої заборгованості 20 мінімальних зарплат (120 000 гривень), то після прийняття законопроекту, вона становитиме 10 "мінімалок", а це 60 000 гривень.

Після постанови суду про стягнення заборгованості виконавча служба отримає можливість виселяти боржників з будинків, без надання їм іншого житла. Правда, в цьому питанні владі України також доведеться міняти Житловий кодекс УРСР, який досі діє в державі і який забороняє виселення громадян з єдиного житла.

Автори проекту Закону № 5660 пропонують не тільки насильно виселяти з житла цілі сім'ї, а й робити це навіть у тому випадку, якщо в будинку прописані і живуть малолітні діти. Натомість пропонується органам місцевого самоврядування надавати примусово виселеним з житла українцям тимчасове житло, якщо таке знайдеться в даному населеному пункті.

Раніше, портал "Новинар" писав про те, які категорії працівників можуть не чекати пенсійного віку.

Також, КИЇВЕНЕРГО та обленерго платитимуть споживачам: компенсація за скачки напруги та відсутність світла, покрокова інструкція.

Нагадуємо, одержувачів субсидій змусять повернути отримані кошти.