Коли і на скільки зміняться тарифи на світло?

Про перегляд тарифів на електроенергію говорили щомісяця протягом 2021 року і щомісяця цей перегляд відкладали. Тепер Кабмін прийняв остаточне рішення.

Популярні статті зараз

Тринадцята пенсія для "обраних": кому пропонують зробити позачергові виплати та яким коштом

Школи, транспорт та ресторани: в Україні запрацювали нові правила карантину, що варто знати

300 грн в одні руки: Кабмін призначив додаткові щомісячні виплати певній категорії пенсіонерів

67 копійок за кіловат: українцям розповіли, як можна платити менше за електрику

Все новости

З 1 вересня Кабінет Міністрів залишив тариф на електроенергію без змін на рівні 1,68 гривні за кіловат-годину. Це буде останній місяць з одним фіксованим тарифом для всього населення.

Зате з 1 жовтня слід очікувати появу другого тарифу. Тому ті, хто:

  • споживають менше 250 кіловат-годин на місяць, платитимуть за тарифом 1,44 гривні за кіловат-годину.
  • споживають понад 250 кіловат-годин, платитимуть як і раніше 1,68 гривні.

Як зазначив Денис Шмигаль у телеграма, в середньому Українська сім'я споживає 168 кіловат-годин на місяць. Тому більшість українців відчують здешевлення тарифу.

До того ж, 40% населення споживає менше 100 кіловат-годин. Однак, як розповів 24 каналу голова Союзу споживачів комунальних послуг Олег Попенко, це енергетична бідність.

Але при цьому ми повинні говорити, що це енергетична бідність, і фактично ці 40% українців не мають можливості повною мірою користуватися електроенергією і економлять буквально на всьому,
- зазначає Олег Попенко.

Які тарифи діють у вересні

Незважаючи на те, що у вересні буде діяти тільки один тариф – 1,68 гривні, є можливість заощадити завдяки двозонним і тризонним тарифам, які різні в різний час доби.

Нагадаємо, що Уряд скасував пільговий тариф в 0,90 гривні з січня цього року. З тих пір різні джерела стверджували, що в Кабміні готують нове підвищення тарифів, у тому числі до 3,50 гривні за високе споживання. Однак в результаті тариф таки знизили.