Коли введуть накопичувальну пенсію?

В Україні з 2023 року почнуть вводити соціальні пакети з накопичувальними пенсіями для працівників бюджетної сфери та в рамках чинного законодавства.

Популярні статті зараз

Пенсії підняли, але не всім, хто отримає у грудні підвищені виплати

Таке масло їсти не можна: Держспоживслужба назвала виробника підробки

Обвал гривні? Фахівці попередили про значне коливання валют в кінці грудня

Широко розсунула ніжки: майже оголена Тіна Кароль показала справжній рай холостяків

Все новости

Про це заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль 3 серпня в ході засідання робочої групи з питань введення обов'язкового накопичувального пенсійного забезпечення та розвитку недержавного пенсійного забезпечення.

"Завдання робочої групи-введення на базі чинного законодавства за рішенням уряду з 2023 року соціальних пакетів з накопичувальними пенсіями. Фактично це можуть бути ключові бюджетники, де ми можемо це випробувати без зміни законодавства. Але, звичайно, наша мета-введення відповідних законів і повноцінне введення накопичувальної пенсії в Україні в цілому», — сказав Шмигаль.

Прем'єр-міністр зазначив, що досвід введення соціальних пакетів накопичувальної пенсії далі буде поширений на соціальних працівників, вчителів і військових як елемент переходу до повноцінної накопичувальної системи.

Також Шмигаль сказав, що вперше в історії незалежної України впровадження обов'язкових пенсійних накопичень передбачено в трирічній бюджетній декларації.

За його словами, ця ініціатива підтримана основними міжнародними партнерами України: Світовим банком, Верховним комісаром ООН з прав людини, Міжнародною організацією праці.

Прем'єр також додав, що Кабмін подав до Верховної Ради законопроект, який передбачає введення накопичувальних пенсій для українців, які працюють у важких і шкідливих умовах.

Як повідомлялося, нова концепція накопичувальної пенсійної системи передбачає сплату роботодавцем і працівником по 2% від розміру зарплати на спеціальні (небюджетні) рахунки в Держказначейство.

Передбачається, що роботодавці і працівники будуть платити по 2% від розміру зарплати працівника (учасника системи). Ці кошти потраплятимуть на спеціальні (небюджетні) рахунки в Казначейство. Щоб уникнути додаткового податкового навантаження на громадян і бізнес, одночасно з цим будуть зменшені ЄСВ (з 22% до 20%) і ПДФО (з 18% до 16%).

Раніше, портал "Новинар" писав про те, які категорії працівників можуть не чекати пенсійного віку.

Також, КИЇВЕНЕРГО та обленерго платитимуть споживачам: компенсація за скачки напруги та відсутність світла, покрокова інструкція.

Нагадуємо, одержувачів субсидій змусять повернути отримані кошти.