Кабінет міністрів України вніс зміни до Положення про покладання спеціальних зобов'язань (ПСО) на учасників ринку електроенергії для забезпечення суспільних інтересів в частині визначення собівартості електроенергії, виробленої НАЕК "Енерготаом".

Відповідне рішення було прийнято на засіданні уряду в середу, 19 серпня.

Як пояснив заступник міністра енергетики Юрій Бойко, зміни пропонується внести до постанови Кабміну про ПСО на ринку електроенергії.

Енергоатом
Енергоатом

"Зміна стосується одного слова пункту 9. З метою більш коректного обліку показника собівартості пропонується у формулі визначення ціни покриття собівартості використовувати не повну, а виробничу собівартість. Таким чином ми зможемо виключити ті види діяльності НАК" Енергоатом", які не стосуються до функціонування ПСО. Зокрема діяльність Ташлицькової ГАЕС, Олександрівської ГЕС та теплопостачання міст-супутників", - сказав заступник міністра. Юрій Бойко

Популярні статті зараз

Катя Кухар в купальнику розсунула ноги, показавши дещо цікаве: "Рибка в океані"

Гола Тіна Кароль підібгала ноги і прикрила свій "вареник": "Як богомол або бабка"

Гола Оля Полякова в одному халаті зробила собі пересадку волосся

Лукашенко знову звинуватив Захід і Україну в “розпалюванні заворушень”

Все новости

Кабінет Міністрів 5 серпня прийняв постанову Про внесення змін до діючої моделі ПСО, що передбачають продаж НАЕК "Енергоатом" і ПрАТ "Укргідроенерго" електроенергії "ГарПоку" за ціною 10 грн/МВт-год. "Енергоатом" повинен продавати "ГарПоку "обсяги електроенергії, необхідні для забезпечення населення, "Укргідроенерго" – 30% свого ресурсу.

До прийняття постанови "Енергоатом" мав продавати 80% електроенергії "ГарПоку" для забезпечення населення за ціною 566,7 грн/МВт-год.

Згідно з постановою Кабміну №694 від 5 серпня, Про внесення змін до Положення про покладання спеціальних зобов'язань на учасників ринку електроенергії для забезпечення суспільних інтересів у процесі функціонування ринку, НАЕК "Енергоатом" та ПрАТ "Укргідроенерго" повинні забезпечувати середньозважену ціну продажу електроенергії на всіх комерційних сегментах на рівні не нижче ціни покриття собівартості, вирахуваної за спеціальною формулою. На думку "Енергоатома", це не дозволить йому конкурувати на ринку з іншими гравцями.

Раніше ми повідомляли, що в Україні скасували паспорт-книжечку: деталі нового закону

Нагадаємо також, у Кабміні пояснили, чому економіка України відстала від Польщі: "Отримує мільярдні гранти"