Модель розрахунку пенсій, соціальних виплат і штрафів пропонують змінити. Відповідний законопроєкт оприлюднила Федерація профспілок України.

Пропонується з 1 липня 2021 року при розрахунку основних щомісячних соцвиплат використовувати не прожитковий мінімум, а так звану базову величину для соцвиплат. При розрахунку штрафів та адміністративних стягнень з 1 липня 2021 року пропонується використовувати замість прожиткового мінімуму так звану базову величину для грошових платежів і стягнень.

Соцвиплати
Соцвиплати

Розмір базової величини для соцвиплат, а також базової величини для грошових платежів і стягнень з 1 липня 2021 року пропонується встановити на рівні 2100 грн. З 2022 року базову величину планують збільшувати щорічно з урахуванням рівня інфляції. При цьому даний показник буде щорічно вказуватися в законі про держбюджет на відповідний рік.

Популярні статті зараз

Пекуча Оля Цибульська виставила замерзлі голі груди: "Як тобі?"

Maruv без сорому і совісті зняла штани і залишилася в одних трусах

Гола Настя Каменських знову показала свої труси: "Може краще дитину завести?"

Швидкий салат "Мексика": лише змішати складники і все готово

Все новости

У Федерації профспілок не повідомляють, хто є розробником даного законопроєкту і чи зареєстрований він у Раді. При цьому підписано документ гендиректором директорату розвитку соцстрахування та пенсійного забезпечення Міністерства соціальної політики Валентиною Кудін.

Згідно з документом передбачається, що прожитковий мінімум буде обмежено використовуватися при розрахунку соцвиплат. Він залишиться базою для розрахунку лише основних соціальних гарантій. Йдеться про мінімальну зарплату, мінімальну пенсію за віком та про інші види соцдопомоги, яка є основним джерелом доходів.

Виплата пенсій, скріншот з відео
Виплата пенсій, скріншот з відео

Водночас при розрахунку розміру так званих неосновних соцвиплат буде використовуватися базова величина. Це стосується надбавок, підвищень, іншої державної соцдопомоги, додаткової пенсії, пенсії за особливі заслуги і так далі. Таким чином, розмір неосновних соцвиплат не змінюватиметься у разі підвищення прожиткового мінімуму.

На даний час від розміру прожиткового мінімуму залежать як основні, так і неосновні соцвиплати, а також цілий ряд показників: допомога по безробіттю, пенсія за віком, індексація частини зарплати (в межах прожиткового мінімуму), аліменти, допомога на дітей.

З 1 липня 2020 року прожитковий мінімум в Україні був підвищений. Його загальний показник склав 2 118 грн, для дітей віком до 6 років – 1 859 грн, для дітей віком від 6 до 18 років – 2 318 грн, для працездатних осіб – 2 197 грн, для осіб які втратили працездатність – 1 712 грн.

Раніше ми повідомляли, що в Україні скасували паспорт-книжечку: деталі нового закону

Нагадаємо також, у Кабміні пояснили, чому економіка України відстала від Польщі: "Отримує мільярдні гранти"