Українцям розповіли, за які порушення штрафуватимуть з 10 грудня на солідні суми

Скрізь в супермаркетах України, українці могли брати поліетиленові пакетики абсолютно безкоштовно, проте, вже починаючи з 10 грудня все зміниться, оскільки чинності набере закон, згідно з яким, в країні має зменшитися кількість пластикових відходів, а також необхідно запобігти їх утворення, пише інформаційний портал "Сегодня".

Відзначається, що це і буде першим етапом обмеження. Стосується дане обмеження в першу чергу не тільки магазинів і супермаркетів, а й інших закладів харчування і послуг.

Важливо підкреслити, що не поширюються поки вимоги на надтонкі пластикові пакети та біорозкладані, оскільки вони є першим упакуванням для м'яса, свіжої риби, а також продуктів з них, льоду і сипучих продуктів. Діяти дане виключення буде до 2023 року.

А от до порушників цього Закону, застосовуватимуться адміністративно-господарські санкції, а точніше штрафи, розмір яких становитиме від 1 700 гривень до 3 400 гривень. Якщо ж порушення було скоєно повторно, то сума штрафу збільшиться вже від 3 400 гривень до 8 500 гривень. Сплачувати штрафи, протягом 15 днів після отримання копії постанови, зобов'язані відповідні підприємства.

Тому, всім українцям доведеться відвикати від зручних, проте дуже шкідливих для навколишнього середовища, поліетиленових пакетів. Крім того, за кожен такий пакетик, який раніше в супермаркетах був безкоштовним, і в який так зручно було складати фрукти та харчові продукти, громадянам доведеться заплатити з 10 грудня вже як мінімум 2 гривні.

Популярні статті зараз

Засмагати можна буде з червня: синоптики прогнозують фантастичне літо 2022

Мінімальна пенсія 7800 грн: названі категорії, які отримають підвищені виплати з січня 2022

Штраф 340 грн тільки початок: українцям готують нове покарання, за що доведеться платити

"Боже, яка левиця": Леся Нікітюк в прозорих колготах і крихітному декольте вигнула спинку в ліжку

Все новости

А ось безкоштовно продавці зможуть роздавати покупцям лише біорозкладані пакетики.

Щодо мінімальної вартості поліетиленових пакетів, то це має затвердити Кабінет Міністрів України. Однак, вже відомо, що пакети без бічних складок і ручок стояти українцям будуть вже від 2 гривень за одну штуку. Пакети з ручками та бічними складками обійдуться вже від 2,5 гривень за штуку, а деякі з них навіть по 3 гривні.

Нещодавно інформаційний портал Новинар розповідав, коли та на скільки українським пенсіонерам підвищать пенсійні виплати.

Також повідомляв Новинар, що українців чекають деякі зміни з приходом першого зимового місяця, до чого готуватися.

Ще писав Новинар, що українським пенсіонерам розповіли про суму доплат з першого грудня, кому пощастить.