Президент України має намір перевести плату за надра українським дітям

Лідер країни Володимир Зеленський незабаром внесе закон про економічний паспорт. Таким чином, оплата за ренту надр буде йти на індивідуальні рахунки українським дітям. Кошти можна буде витратити на освіту та інше. Інформацією ділиться Обозреватель.

Володимир Зеленський, під час свого звернення до Парламенту 1 грудня заявив, що вносить законопроєкт про економічний паспорт, згідно з яким всі кошти — оплата за використання надр землі, будуть накопичуватися на персональних рахунках дітей.

Все накопичене можна буде витратити на нерухомість або освіту в нашій країні. По досягненню повноліття наші діти зможуть витратити дані кошти для отримання освіти в Україні або ж для покупки житла в нашій країні.

Глава держави не уточнив, чи йде мова про всю рентну плату або тільки про видобуток руди. Згідно з підрахунками, якщо говорити про всю рентну плату, то в поточному році вона склала 41,5 мільярда гривень, а у 2022 році очікується близько 47 мільярдів гривень.

Популярні статті зараз

Штраф 340 грн тільки початок: українцям готують нове покарання, за що доведеться платити

Кому 23 000, а кому всього 406 грн: в Україні підняв пенсії, кому пощастило на кругленькі суми

Перерахунок пенсій "заднім" числом: названо категорії кого торкнеться

Подвійний стаж до пенсії: названі щасливчики, яким стаж збільшать у два рази

Все новости

Їли дані кошти розділити на кількість дітей, яке в нашій країні становить 7,5 мільярда, то вийти по 6 300 гривень, а якщо мова йде лише про руді, то сума складе всього лише 466 гривень в наступному році.

Рента на руду досягає 3,5 мільярда гривень, а в Україні налічується 7,5 мільярда дітей віком до 14 років.

Варто відзначити, що в Норвегії існує подібний механізм і в державі доходи від нафти розподіляють серед громадян, вони відкривають рахунки для новонароджених. А в Еміратах відкривають депозитні рахунки, на яких накопичуються кошти.

Після того як діти досягають повноліття, все накопичене можна використовувати на будь-які цілі. Як відомо, закон про економічний паспорт був створений ще в січні минулого року.

Нещодавно розповідав Новинар, коли українці святкуватимуть Великдень наступного року.

Також повідомляв Новинар, що державні фінансові установи мають намір продати приватним особам.

Ще писав Новинар, що в Україні перевірятимуть дорогі покупки українців.