Вартість підбадьорливого та ароматного напою досягла 10-річного максимуму

Багато хто з нас не може уявити свій ранок без смачного, ароматного і підбадьорливого напою - кави, яка заряджає силами та прекрасним настроєм на весь день. Як стало відомо, ціна на цей час на міжконтинентальній біржі в Нью-Йорку досягла максимальної позначки з 2011 року. Інформацією ділиться CNBC.

Дивлячись на результати торгової сесії в понеділок ціни контрактів на каву на перший зимовий місяць склала 2,34 американських доларів за фунт. Ф'ючерси на напій, що бадьорить на Міжконтинентальній біржі склали 2,46 долара, що і є найвищою ціною за останні десять років.

Міжнародна асоціація кави встановила ціну на рівні 2,07 долара за фунт, що стало на 85% вище, ніж минулого року. Експерти запевняють, що на таке різке підвищення ціни вплинуло кілька факторів.

Перша причина полягає в тому, що урожай зерен в Бразилії, опинився в нестабільному стані. Річ у тому, що країна в поточному році зіткнулася з заморозками та посухами, які зробили негативну дію на урожай. Не виключено, що погодні умови вплинули на урожай не тільки поточного року, а й 2022 і 2023 років. У зв'язку з цим подорожчання цілком виправдано.

І ще один фактор, що вплинув на зростання цін — це глобальні перебої в транспортних ланцюжках у зв'язку з тим, що обсмажування кавових зерен і підготовка до продажу відбувається не в тій країні, де розташоване виробництво.

Популярні статті зараз

Доведеться платити, навіть коли не користувалися: українцям назвали тарифи на газ від яких не можна відмовитися

"Настя, закінчуй": дружину Потапа Каменських розкритикували за занадто відвертий купальник, "Навіщо ти труси одягаєш, незрозуміло"

Кому 23 000, а кому всього 406 грн: в Україні підняв пенсії, кому пощастило на кругленькі суми

В Україні піднялися ціни на авто: названа несподівана причина

Все новости

Також на подорожчання вплинула й епідемія коронавірусної інфекції, а в Ефіопії на початку листопада ввели режим надзвичайної ситуації на тлі загострення протистояння повстанців з урядовими силами.

Нещодавно інформаційний портал Новинар розповідав, що в платіжках за блакитне паливо з'явиться ще один рядок, за що будемо ще платити.

Також повідомляв Новинар, що в Україні знизилися оптові ціни на картоплю, але в супермаркетах ціна залишиться колишньою.

Ще писав Новинар, що після новорічних свят за буханець хліба доведеться заплатити 40 гривень і більше.