Які штрафи чекають українців за прострочені платіжки по комуналці

Як стало відомо, що влада в Україні зобов'язалася розробити механізм стягнення з сімей комунальних боргів. Більш того, ще обіцяють збільшити й самі штрафи, а також спростити судове провадження, пише інформаційний портал "Обозреватель".

Отже, в документі, який був опублікований на сайті Мінфіну, йдеться про те, що буде розроблений відповідний інструмент для ПЕК, щоб забезпечити стягнення від домогосподарств платежів, в тому числі й за рахунок збільшення штрафів і спрощеного правозастосування.

Олег Попенко, який є експертом у сфері комунальних послуг повідомив про те, що на сьогодні йде робота над тим, як стягнути борги, при цьому не звертаючись до суду, оскільки це має заощадити час.

Розмір пені в Україні за борги по комуналці становить за кожен день всього лише 0,01%. Тому, виходячи з даної інформації, за рік можна отримати штраф, розмір якого від усієї суми боргу буде вже 3,6%. Однак, спочатку був запропонований штраф у розмірі 0,1%, але під тиском громадськості цю норму довелося знизити.

В результаті виходить, що пеня менше, ніж комісія за оплату комунальних послуг. Більш того, дана норма не мала ніякого належного результату, і, відповідно не привела до дисципліни платежів.

Популярні статті зараз

Снігові хуртовини огорнуть частину країни: в яких областях чекати погіршення погоди

Засмагати можна буде з червня: синоптики прогнозують фантастичне літо 2022

"Настя, закінчуй": дружину Потапа Каменських розкритикували за занадто відвертий купальник, "Навіщо ти труси одягаєш, незрозуміло"

Перерахунок пенсій "заднім" числом: названо категорії кого торкнеться

Все новости

Крім того, боржники, при цьому, можуть повернути собі субсидії, оскільки заново оформити "пільгу" дозволили при реконструкції боргу. А для цього потрібно лише звернеться до органів соцзахисту.

Зараз йдеться про тих громадян, у яких заборгованість по комуналці прострочена на 3 і більше місяців, і загальна сума боргу при цьому перевищує 340 гривень. Тому, щоб в такому випадку повернути субсидію необхідно наступне:

  • Спочатку, до постачальника компослуг, звернеться з проханням про реструктуризацію боргу.
  • Потім вже визначити умови реконструкції, а також укласти відповідний договір.
  • Після, звернутися до органу соцзахисту і запросити вже призначення субсидії.
  • Коли буде договір укладено, протягом 2 місяців після того, як почався опалювальний сезон, "пільги" навіть призначать спочатку сезону, тобто "заднім числом".

Нещодавно інформаційний портал Новинар розповідав, що українцям повідомили хто може розраховувати на тисячу гривень від президента за вакцинацію.

Також повідомляв Новинар, що набирають чинності нові карантинні обмеження, що потрібно знати українцям.

Ще писав Новинар, хто з українських пенсіонерів може розраховувати на підвищені виплати вже в грудні.