Для нарахування пенсійних виплат важливий не тільки зароблений стаж, у ПФУ дали формулу розрахунку

Пенсіонери в Україні отримують мізерні виплати та після оплати всіх комунальних платежів їм ледь вистачає коштів на покупку продуктів, вартість яких зростає як на дріжджах. В умовах солідарної пенсійної системи, яка існує на сьогодні, основними чинниками для визначення розміру пенсії є страховий стаж та розмір заробітної плати. Інформацією ділиться Пенсійний фонд.

Як виявилося, розмір заробітної плати, з якої сплачуються страхові внески, впливає на розмір майбутніх пенсійних виплат. Але ось ті громадяни, які отримують зарплати в конвертах, можуть втратити можливість отримувати пенсії.

У законопроєкті йдеться про те, що для нарахування пенсійних виплат важливу роль відіграє заробітна плата за період страхування, стартуючи з першого липня 2000 року. Якщо пенсіонер бажає, то можна враховувати зарплату за 60 календарних місяців страхового стажу поспіль, починаючи з 30 червня 2000 року.

Для розрахунку заробітної плати використовують формулу: 3п= 3с х (Ск:К), де зп — зарплата для обчислення пенсії в гривнях; Зс — середня зарплата в Україні, з якої сплачено всі страхові внески за останніх три роки; Ск — сума коефіцієнтів зарплати за кожен місяць; К — страховий стаж протягом місяця, який враховують при визначенні коефіцієнта.

Для того, щоб розрахувати розмір пенсійних виплат у ПФУ використовують формулу П=зп х Кс, де П - розмір пенсійних виплат у гривнях; Зп — заробітна плата застрахованої особи, з якої обчислюють пенсії; Кс — коефіцієнт страхового стажу.

Популярні статті зараз

В Україні хочуть заборонити наймати на роботу ФОПів: податкова назвала причину

Не просто позбавлять пенсії: стало відомо в яких випадках державі доведеться повернути виплати

Мінімальна пенсія 7800 грн: названі категорії, які отримають підвищені виплати з січня 2022

Перерахунок пенсій "заднім" числом: названо категорії кого торкнеться

Все новости

Коефіцієнт страхового стажу розраховується як співвідношення суми місяців страхового стажу і величини позначки в один рік страхового стажу (у відсотках). На сьогодні величина оцінки одного року страхового стажу дорівнює одному відсотку. При страховому стажі, наприклад, 35 років 2 місяці коефіцієнт страхового стажу становить 0,35167. Підставивши всі дані до формули, отримаємо основну величину пенсії 4010,66 гривні (11404,62-0,35167).

Згідно з даними підрахунками видно, що чим вище розмір заробітної плати, тим будуть вище і пенсійні виплати.

Нещодавно розповідав Новинар, що потрібно зробити для того, щоб повернути припинені виплати пенсій.

Також повідомляв Новинар, що в ПФУ показали як підвищилися пенсії українців з приходом грудня.

Ще писав Новинар, що з приходом грудня заробітні плати педагогів зростуть.