Українцям показали, як зростуть мінімальна і середня зарплати в найближчі роки

Українців чекає підвищення середньої заробітної плати в найближчі роки. Зокрема, наступного року вона становитиме 15 778 гривень, а у 2023 - зросте до 17 425 грн. Що стосується мінімальної зарплати, то у 2022 році вона підвищиться всього лише на 200 гривень у жовтні, розповідає Мінекономіки.

Відповідний прогноз був розроблений аналітиками, і протягом наступних трьох років, згідно з їхніми оцінками, середня зарплата в Україні складе:

  • Наступного року-15 778 грн.
  • У 2023 році – 17 425 грн.
  • У 2024 році – 19 258 грн.

Наступного року розмір мінімалки залишиться на рівні 6 500 гривень до жовтня, коли вона зросте до 6 700 грн. В результаті протягом більшої частини року даний соціальний стандарт не буде переглядатися, що спричинить за собою ще більший розрив рівня доходів самого малозабезпеченого класу населення і середнього.

Для порівняння, в європейських країнах прагнуть дотримуватися рівня мінімальної зарплати в 60% від середнього доходу громадян. Виходячи з цих розрахунків, в Україні розмір мінімалки повинен був би скласти:

  • Наступного року-9 466 гривень.
  • У 2023 році – 10 455 грн.
  • У 2024 році – 11 554 грн.

Однак уряд нашої країни не погоджується на такий крок, хоча він дозволив би істотно знизити рівень бідності в Україні. Крім цього, зросли б надходження до місцевих і державного бюджету, а також Пенсійного фонду.  Тому ж, цей рівень мінімальної заробітної плати дав би можливість скоротити тіньовий фонд оплати праці.

Популярні статті зараз

Снігу намете по коліна: морози змінять люті хуртовини, прогноз погоди на 15 Січня

Подвійний стаж до пенсії: названі щасливчики, яким стаж збільшать у два рази

Разом відсвяткували 2022 рік? У мережі з'явилися ніжні ролики Тіни Кароль і Дан Балана

Надбавка на дітей пенсіонерам: кому можуть нарахувати додатковий стаж

Все новости

Нещодавно інформаційний портал Новинар розповідав, що для деякої категорії українців злетіли тарифи на блакитне паливо, з чим це пов'язано.

Також повідомляв Новинар, що у Пенсійному фонді відзвітували про фінансування пенсій у грудні.

Ще писав Новинар, що з першого грудня українські педагоги можуть розраховувати на підвищення їх заробітних плат на 8,4%, хто і скільки буде отримувати.