В Україні підвищать штрафи боржникам за комуналку і змусять платити без суду

Українців попередили про те, що штрафи за борги по комуналці стануть вищими, а для їх стягнення більше не доведеться звертатися до суду. Відповідне посилення відповідальності прописано в Меморандумі, який наша країна підписала з МВФ, йдеться на офіційному сайті Мінфіну.

В уряді сподіваються, що ці кроки допоможуть змусити боржників розрахуватися за рахунками в найкоротші терміни. В опублікованому документі сказано, що в найближчі терміни в Міністерстві розроблять відповідні інструменти для ТКЕ, щоб з'явилася можливість стягнути заборгованості з домогосподарств. Це буде зроблено за рахунок спрощення правозастосування, а також підвищення штрафів.

Експерти переконані, що інструменти, які розроблять в уряді дадуть комунальникам можливість змусити боржників розщедритися в короткі терміни, причому без звернення до суду. Суди, як правило, займають тривалий час. При цьому борги продовжують накопичуватися. Далі споживача відключають від послуги, після чого він змушений погашати борг, а потім ще й платити за повторне підключення.

На даний момент ніякої можливо стимулювати боржників платити гроші немає - щоденна пеня становить всього 0,01% від загальної суми, тобто 3,65% річних. Природно, що такі цифри нікого не лякають, більш того, боржники навіть можуть претендувати на субсидію після укладення договору про реструктуризацію заборгованості.

Популярні статті зараз

Тримайте голову в теплі: велике свято 17 січня, народні прикмети

Снігу намете по коліна: морози змінять люті хуртовини, прогноз погоди на 15 Січня

Зарплата 135 000 грн: за що в Україні платять такі гроші

Подвійний стаж до пенсії: названі щасливчики, яким стаж збільшать у два рази

Все новости

Примітно, що за кордоном зі злісними неплатниками за комуналку ніхто не церемониться, а їм відразу відключають послугу. Не виключено, що подібні методи незабаром можуть з'явитися і в Україні.

Нещодавно інформаційний портал Новинар розповідав, що для деякої категорії українців злетіли тарифи на блакитне паливо, з чим це пов'язано.

Також повідомляв Новинар, що у Пенсійному фонді відзвітували про фінансування пенсій у грудні.

Ще писав Новинар, що з першого грудня українські педагоги можуть розраховувати на підвищення їх заробітних плат на 8,4%, хто і скільки буде отримувати.